X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef NATO rozmawiał z prezydentem Ukrainy. Chodzi o napiętą sytuację w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 14:36
Eskalacja sytuacji w Donbasie była tematem telefonicznej rozmowy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i Sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. 
Wojsko w Donbasie
Wojsko w DonbasieFoto: Shutterstock

Rosja koncentruje swoje wojsko przy granicach z Ukrainą, zaś na terytoriach zajętych przez prorosyjskich bojówkarzy dochodzi do ataków na pozycje ukraińskiej armii.

donbas_1200.jpg
"Kommiersant": sytuacja w Donbasie grozi wybuchem

W ostatnich tygodniach obserwowana jest wielce niebezpieczna tendencja do zwiększania liczby naruszeń zawieszenia broni przez rosyjskie okupacyjne wojska. Rośnie tez liczba poległych ukraińskich żołnierzy - taką informację przekazał Prezydent Ukrainy Sekretarzowi generalnemu NATO.

Ponadto, jak czytamy w oficjalnym komunikacie biura ukraińskiego prezydenta - Wołodymyr Zełenski poinformował Jensa Stoltenberga o zwiększaniu rosyjskiego potencjału militarnego przy granicy z Ukrainą. Sekretarz generalny NATO wyraził swoje zaniepokojenie i zapewnił o wsparciu ukraińskiej niezależności i integralności terytorialnej.

Posłuchaj
00:47 11002106_1.mp3 Prezydent Ukrainy i Sekretarz generalny NATO rozmawiali o Donbasie. Relacja Pawła Buszko (IAR)

Ostatniej doby w Donbasie, w wyniku ataków sił prorosyjskich zginęło 2 ukraińskich żołnierzy. Od początku roku liczba poległych wojskowych przekroczyła 20.

Czytaj także: 


  kmp

  Czytaj także

  Rosyjski dziennik: od podpisania porozumień pokojowych w zeszłym roku sytuacja w Donbasie nigdy nie była tak wybuchowa

  Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 14:11
  "Sytuacja w Donbasie grozi wybuchem w stopniu największym od zeszłorocznych porozumień o całkowitym przerwaniu ognia między siłami ukraińskimi i prorosyjskimi separatystami" - ocenił dziennik "Kommiersant". Winą za to obarcza stronę ukraińską.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Powtarzający się scenariusz". Paweł Bobołowicz o sytuacji w Donbasie

  Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 20:37
  - Właściwe co roku na Ukrainie mniej więcej o tej samej porze, czyli wiosną pojawia się temat, że Rosja ściąga dodatkowe siły i zwiększa się prawdopodobieństwo bezpośredniej agresji na tereny ukraińskie i co roku, całe szczęście, do tej większej, pełnofrontowej agresji do tej pory nie dochodziło. Jednak co roku te informacje zmuszają Ukrainę do pewnych reakcji - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz (korespondent polskich mediów w Kijowie). Gościem audycji był również Paweł Rakowski (komentator polityki bliskowschodniej).     
  rozwiń zwiń