X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Będą używane do obrony granicy". Por. Michalska o wykorzystaniu plecakowych miotaczy gazu przez SG

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 12:37
Porucznik Anna Michalska przekazała, że szkolenia w Podlaskim OSG z wykorzystywania nowych środków przymusu bezpośredniego trwały przez ostatni tydzień i zakończyły się w piątek. - W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej zakończyły się szkolenia z wykorzystywania plecakowych miotaczy gazu i tarcz ochronnych, które będą używane do odparcia siłowych prób przekroczenia granicy - poinformowała rzecznik Straży Granicznej.
Porucznik Anna Michalska podkreśliła, że nowe środki przymusu bezpośredniego to odpowiedź na kryzys migracyjny
Porucznik Anna Michalska podkreśliła, że "nowe środki przymusu bezpośredniego to odpowiedź na kryzys migracyjny"Foto: PAP/Albert Zawada

Szkolenia prowadzili funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Jak przekazała, "z technik posługiwania się tarczami i plecakowymi miotaczami gazu zostało przeszkolonych ponad 250 funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej". 

"Odpowiedź na kryzys migracyjny"

- Nowe środki przymusu bezpośredniego to odpowiedź na kryzys migracyjny. Pod koniec ubiegłego roku Podlaski Oddział Straży Granicznej otrzymał tarcze ochronne i plecakowe miotacze gazu, które trafiły do placówek Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej - powiedziała.

Dodała, że sprzęt ten ma zapewnić bezpieczeństwo funkcjonariuszom Straży Granicznej w trakcie wykonywania czynności służbowych na granicy państwa, przede wszystkim podczas siłowych prób forsowania granicy.

Por. Michalska poinformowała o tym także we wpisie na profilu Straży Granicznej na Twitterze. Do wpisu dołączyła krótki film z przebiegu szkolenia funkcjonariuszy SG z wykorzystywania tarcz ochronnych i plecakowych miotaczy gazu. - W styczniu doszło już do 461 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała por. Michalska w sobotę. W ub. roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób. W grudniu odnotowano ich ponad 1,7 tys., w listopadzie - 8,9 tys., w październiku - 17,5 tys., we wrześniu - 7,7 tys., w sierpniu zaś - 3,5 tys.

Zakaz przebywania w pasie przygranicznym 

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, czyli obszar, na którym wcześniej wprowadzono stan wyjątkowy. Ponadto do końca czerwca na 186-kilometrowym odcinku granicy zbudowana zostanie zapora. Ograniczenia w strefie nadgranicznej to odpowiedź na działania hybrydowe reżimu Białorusi na granicach UE.

Zobacz także: Bogdan Rzońca w Polskim Radiu 24 

Czytaj również:

nt


Czytaj także

"Czujemy się bezpieczniej". Wójt gminy Sławatycze o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 21:46
Wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal odnosząc się do sytuacji na granicy z Białorusią powiedział, że mieszkańcy czują się bezpiecznie. - W odczuciu mieszkańców i włodarzy okolicznych gmin jest dużo spokojniej. Jest znacznie mniej przekroczeń granicy, czy to ze względu na pogodę, czy akcje służb, które przynoszą efekty. Czujemy się bezpieczniej - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy powstanie zapora przy polsko-białoruskiej granicy? Wiceszef MON podał termin

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 14:30
Jak przekazał Wojciech Skurkiewicz, zakłada się, że zapora przy granicy z Białorusią powstanie w ciągu najbliższych 180 dni. Wiceminister obrony narodowej wyraził także zadowolenie z tych przewidywań, ponieważ - jak wskazał - kryzys migracyjny może trwać jeszcze przez wiele miesięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezczelność Rosji nie ma granic. Wywołała kryzys energetyczny, a teraz zrzuca odpowiedzialność na UE

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 12:21
 - Rosja ma dość zasobów, by zwiększyć dostawy gazu dla Europy, ale eksploatacja złóż wymaga czasu i nakładów - powiedział rosyjski wicepremier Aleksandr Nowak. Dodał również, że warunkiem większych dostaw jest przejrzysta sytuacja na rynkach zbytu i kontrakty długoterminowe. Podkreślił zarazem, że przyczyną obecnego kryzysu energetycznego jest "krótkowzroczna polityka UE". W rzeczywistości to Kreml wywołał kryzys energetyczny, by zmusić Zachód do szybkiej certyfikacji gazociągu Nord Stream 2.
rozwiń zwiń