X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne incydenty na granicy. SG zatrzymała osoby organizujące transporty

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 09:29
Zarzucane zatrzymanym przestępstwo polega na nielegalnym organizowaniu przekraczania granicy państwowej z Białorusią obcokrajowcom bez wymaganych dokumentów. Straż Graniczna zatrzymała dziewięć osób w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Zamościu dotyczącym nielegalnej migracji z Białorusi.
W minionym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
W minionym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.Foto: twitter.com/Straż Graniczna

Według śledczych grupa miała organizować transport migrantów z terenów przygranicznych do Niemiec.

Prokuratura zarzuca dwóm osobom, że werbowały za pośrednictwem jednego z komunikatorów internetowych osoby mieszkające w strefie przygranicznej z Białorusią, ale też w Białymstoku i Warszawie. Zwerbowani mieli przewozić swoimi samochodami nielegalnych migrantów z obszaru przygranicznego do Niemiec. Z informacji śledczych wynika, że kasjer grupy przekazał na działalność grupy ponad 8 milionów 700 tysięcy euro. Tak zwani kurierzy migrantów otrzymali ponad 4 miliony 300 tysięcy euro.

Zorganizowana grupa przestępcza

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono łącznie ponad 475 tysięcy euro i 30 tysięcy dolarów w gotówce. Prokuratura postawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i łamania przepisów o nielegalnym przekraczaniu granicy. Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane, pozostali podejrzani pozostają pod dozorem policji.

Wcześniej zatrzymano siedem innych osób podejrzanych o udział w tej zorganizowanej grupie przestępczej. Wśród nich dwie osoby miały przekazywać pieniądze kurierom. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Posłuchaj
00:42 Kolejne zatrzymania w sprawie nielegalnych migrantów.mp3 Kolejne zatrzymania w sprawie nielegalnych migrantów - Mariusz Pieśniewski (IAR)

Czytaj także:

pg

Czytaj także

Agresywne próby sforsowania polskiej granicy. Funkcjonariuszka SG trafiła do szpitala

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 09:24
Minionej doby 10 imigrantów próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski - przekazała Straż Graniczna. Dziś rano natomiast zatrzymano 33 cudzoziemców, którzy usiłowali wedrzeć się na terytorium naszego kraju. W ataku migrantów ucierpiała funkcjonariuszka SG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski patrol obrzucony kamieniami. Kolejne ataki białoruskich służb

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 09:37
Straż Graniczna poinformowała  o szesnastu próbach nielegalnego przekroczenia granicy. Na odcinku w Czeremsze doszło do ataków ze strony służb białoruskich.
rozwiń zwiń