X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polski patrol obrzucony kamieniami. Kolejne ataki białoruskich służb

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 09:37
Straż Graniczna poinformowała  o szesnastu próbach nielegalnego przekroczenia granicy. Na odcinku w Czeremsze doszło do ataków ze strony służb białoruskich.
Straż Graniczna: Wczoraj 16 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski
Straż Graniczna: Wczoraj 16 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do PolskiFoto: Twitter.com/@16Dywizja

Wczoraj 16 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Informuje o tym na Twitterze Straż Graniczna. Dziś w nocy na odcinku obsługiwanym przez placówkę w Czeremsze służby białoruskie rzucały kamieniami w polskie patrole. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym miesiącu było 391 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią.
W ubiegłym roku odnotowano prawie 40 tysięcy takich prób. Najwięcej w październiku - 17,5 tysiąca.

Komendant Podlaskiego Oddziału SG gen. brygady Andrzej Jakubaszek na antenie publicznego radia Białystok ocenił, że sytuacja na granicy nadal nie jest ustabilizowana. - Na pewno cyfry są mniejsze, jeżeli chodzi o liczbę prób nielegalnego przekroczenia granicy, liczbę osób, które starają się nielegalnie przekroczyć granicę do naszego kraju. Natomiast skala co do ilości miejsc, w których te próby są podejmowane, jest nawet bardziej rozszerzona - powiedział.

Systematyczne próby

W zasadzie w każdej placówce Straży Granicznej, na całym odcinku granicy z Republiką Białorusi w województwie podlaskim, dochodzi systematycznie do prób, albo usiłowań, albo nawet nielegalnych przekroczeń granicy - od Płaskiej aż do samego Mielnika - zaznaczył komendant POSG w Białymstoku.

Zwrócił uwagę, że w ostatnich tygodniach był tylko jeden dzień, gdy nie odnotowano żadnej próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Mówił, że SG "widzi symptomy" tego, że liczba osób próbujących przedostać się do Polski znowu może się zwiększać. Chodzi o osoby, które dotarły na Białoruś w ostatnich tygodniach.

Do 1 marca 2022 roku przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości lubelskiego.

Czytaj także:

Zobacz także: Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych w "Sygnałach dnia"

Czytaj także

"Nie ma chwili wytchnienia". Anna Michalska o działaniach białoruskich służb

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 12:11
- Służby białoruskie nie dają funkcjonariuszom chwili wytchnienia i cały czas pomagają migrantom w nielegalnym przekraczaniu granicy - powiedziała rzecznik Straży Graniczej porucznik Anna Michalska. Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało przekroczyć 16 osób.
rozwiń zwiń