X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ataki, próby nielegalnego wejścia, prowokacje". Żaryn o codzienności na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 14:37
Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych podkreślił, że konflikt zarządzany przez reżim Alaksandra Łukaszenki to zagrożenie dla całego NATO.
- Konflikt zarządzany przez reżim Alaksandra Łukaszenki to zagrożenie dla całego NATO -  podkreślił Stanisław Żaryn
- Konflikt zarządzany przez reżim Alaksandra Łukaszenki to zagrożenie dla całego NATO - podkreślił Stanisław ŻarynFoto: Twitter/Straż Graniczna

"Ataki na granicę, próby nielegalnego wejścia na teren Polski, prowokacje służb białoruskich - to nadal codzienność na granicy Polski z Białorusią. Konflikt zarządzany przez służby reżimu Łukaszenki trwa. I stanowi zagrożenie dla całego NATO" - napisał Żaryn w środę na Twitterze.

Według danych Straży Granicznej we wtorek granicę polsko-białoruską nielegalnie przekroczyć próbowało 68 osób. SG poinformowała, że na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku granicę usiłowały przekroczyć dwie grupy liczące 18 i 15 osób. Z kolei w Dubiczach Cerkiewnych doszło do prowokacji służb białoruskich, które z samochodu oślepiały polskich funkcjonariuszy laserami, zaś w Lipsku - do uszkodzenia concertiny.

Tysiące ataków od grudnia

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, czyli obszar, na którym wcześniej wprowadzono stan wyjątkowy. Ponadto do końca czerwca na 186-kilometrowym odcinku granicy zbudowana zostanie zapora. Ograniczenia w strefie nadgranicznej to odpowiedź na działania hybrydowe reżimu Białorusi na granicach UE.

Czytaj także:

dn

Czytaj także

"Profesjonalizm naszych służb stoi na wysokim poziomie". Szramka o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 18:50
- Nasze służby wkładają dużo serca, żeby granica nasza i granica UE była bezpieczna - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Szramka z poselskiego koła Polskie Sprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio #MuremZaPolskimMundurem. Agnieszka Kamińska: to akcja wsparcia tych, którzy bronią granic

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 03:07
W Wigilię Bożego Narodzenia w Polskim Radiu odbyła się akcja specjalna #MuremZaPolskimMundurem. W ten wyjątkowy dzień reporterzy radiowej Jedynki i Trójki oraz Informacyjnej Agencji Radiowej byli wśród żołnierzy i funkcjonariuszy, chroniących wschodnią granicę Polski.
rozwiń zwiń