X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kartka Dla Obrońców Granic". Kilkanaście tysięcy laurek od dzieci dla polskich służb

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:49
W koszarach 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie odbyło się podsumowanie akcji "Kartka Dla Obrońców Granic" zainicjowanej przez Fundację Niepodległości wraz z Lubelskim Kuratorium Oświaty i 2. LBOT. Organizatorzy przekazali, że "w ramach akcji funkcjonariusze Straży Granicznej, policji i żołnierze pełniący służbę na Lubelszczyźnie i Podlasiu otrzymali kilkanaście tysięcy laurek".
Maciej Szymczak przyznał, że powyżej 12 tys. przestaliśmy liczyć, bo straciliśmy rachubę
Maciej Szymczak przyznał, że "powyżej 12 tys. przestaliśmy liczyć, bo straciliśmy rachubę"Foto: Twitter.com/Polska_Zbrojna

Podczas konferencji prasowej członek zarządu Fundacji Niepodległości Maciej Szymczak powiedział, że w ramach akcji od 10 listopada do końca grudnia dzieci przesłały kilkanaście tysięcy własnoręcznie wykonanych laurek, kartek i obrazków z wyrazami wsparcia i życzeniami dla żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz policji.

- Powyżej 12 tys. przestaliśmy liczyć, bo straciliśmy rachubę - przyznał Maciej Szymczak. Dodał, że pozdrowienia przysyłały dzieci z całej Polski i z zagranicy. - Najdalsza kartka przyszła z Kanady, co świadczy o tym, jak powszechne w polskich sercach jest poparcie dla żołnierzy, którzy bronią wschodniej granicy - powiedział organizator.

Tysiące kartek od uczniów i przedszkolaków 

Kartki trafiały na adres brygady, następnie były rozwożone przez terytorialsów do mundurowych pełniących służbę na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Jak wyjaśniła porucznik Marta Gaborek z Sekcji Komunikacji Społecznej 2. LBOT "od uczniów szkół i przedszkolaków otrzymaliśmy tysiące kartek, które w okresie przedświątecznym zostały dostarczone do funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i żołnierzy pełniących służbę na granicy naszego kraju".

Przyznała, że kartki sprawiły mundurowym wiele radości. - Nie tylko dlatego, że były przepiękne i było widać, że dzieciaki włożyły w ich wykonanie mnóstwo pracy, a także serca, ale przede wszystkim, dlatego, że były wyrazem uznania i docenienia wysiłku, jaki mundurowi wkładają w obronę naszej granicy, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie - powiedziała por. Marta Gaborek.

Komiks jako podziękowanie dla dzieci

Podczas konferencji prasowej organizatorzy akcji podziękowali uczestnikom za nadesłane kartki. Wśród szkół i innych placówek, które nadesłały zbiorczo obrazki, laurki i pozdrowienia Fundacja Niepodległości rozlosowała 10 kompletów po 25 sztuk komiksów "Przygody Misia Wojtka, dzielnego żołnierza".

Komiksy otrzymały: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej, Zespół Szkół nr 13 w Lublinie, Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu, Placówka Opiekuńczo Wychowawcza "Na Zamku" w Krasnymstawie, Szkoła Podstawowa nr 33 im. 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w Lublinie, Polska Misja Katolicka w Bonn, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie, Szkoła Podstawowa nr 25 im. Władysława Broniewskiego w Lublinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Karczmiskach oraz Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Bychawie.

Dodatkowe nagrody dla autorów najciekawszych prac przyzna dyrektor Regionalnego Oddziału Agencji Mienia Wojskowego i dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Zobacz także: Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w "Sygnałach dnia"

Czytaj również:

nt

Czytaj także

Straż Graniczna: prób nielegalnego przekroczenia granicy może być jeszcze więcej

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 10:57
- Wszystkie dane pokazują, że w najbliższym czasie może dochodzić do jeszcze większej liczby prób nielegalnego przekraczania granicy - stwierdziła rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. Wskazała, że w styczniu zanotowano już ponad 300 takich prób, w tym aż 68 ostatniej doby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mandat za... spacer wzdłuż pasa drogi granicznej. Nowe informacje SG

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 15:45
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Horyńca-Zdroju spotkali dwie pary - kuracjuszy z pobliskiego sanatorium - na obszarze objętym zakazem wstępu. Jedna z par nielegalnie przekroczyła granicę z Ukrainą. Cała czwórka kuracjuszy została ukarana za spacer w rejonie pasa granicznego.
rozwiń zwiń