X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Presja migracyjna narasta. Straż Graniczna przekazała, ile osób próbowało sforsować granicę

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 09:44
Minionej doby Straż Graniczna udaremniła 16 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Cudzoziemcy podchodzili pod linię granicy w rejonie działania placówek SG w Narewce i Michałowie. Jak podano "na kilku odcinkach granicy stwierdzono uszkodzoną concertinę". 
SG: minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 16 osób
SG: minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 16 osóbFoto: PAP/Wojtek Jargiło
  • Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 16 osób - przekazała Straż Graniczna
  • Funkcjonariusze Straży Granicznej podali, że "cudzoziemcy nie przekroczyli granicy"
  • Stanisław Żaryn podkreślał w Polskim Radiu 24, że "mamy sytuację, która jest podwójnie niebezpieczna"

"W dn.13.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 16 osób. Na odcinku w Narewce i Michałowie grupa 16 cudzoziemców podchodziła pod linię granicy. Cudzoziemcy nie przekroczyli granicy. Na kilku odcinkach granicy stwierdzono uszkodzoną concertinę" - poinformowała w piątek na Twitterze Straż Graniczna.

"Sytuacja jest podwójnie niebezpieczna" 

Na antenie Polskiego Radia 24 obecną sytuację na granicy skomentował Stanisław Żaryn. Jak wskazał rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, "mamy sytuację, która jest podwójnie niebezpieczna i jest podwójnym wyzwaniem dla nas".

- Z jednej strony mamy do czynienia z działaniami, które są niebezpieczne dla naszych ludzi w terenie, ale te działania również musimy widzieć jako element agresji państwowej - ocenił. Jak dodał Stanisław Żaryn "stoi za tym wszystkim państwo białoruskie przeciw Polsce".

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Zakaz przebywania przy granicy

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, czyli obszar, na którym wcześniej wprowadzono stan wyjątkowy. Ponadto do końca czerwca na 186-kilometrowym odcinku granicy zbudowana zostanie zapora. Ograniczenia w strefie nadgranicznej to odpowiedź na działania hybrydowe reżimu Białorusi na granicach UE.

Zobacz także: Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w "Sygnałach dnia"

Czytaj także:

PR24/nt

Czytaj także

Straż Graniczna sześć godzin szukała imigranta z Egiptu. Utknął na bagnach

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 09:33
W czwartek Straż Graniczna na Twitterze poinformowała, że przez sześć godzin trwała akcja poszukiwawcza nielegalnego imigranta, który po przekroczeniu granicy białorusko-polskiej utknął na bagnach w rozlewisku Narwi. Akcja zakończyła się sukcesem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie koniec presji migracyjnej". Straż Graniczna podała nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 21:27
Chorąży sztabowy Szymon Mościcki z Komendy Głównej Straży Granicznej powiedział w TVP Info, że migranci wciąż w różny sposób próbują nielegalnie przekraczać granicę. - Nadal mamy do czynienia z presją migracyjną na granicy Polski z Białorusią - podaje SG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ukraina jest pewnego rodzaju zakładnikiem". Paweł Soloch o działaniach Rosji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 16:13
- Groźba ataku na Ukrainę ma zmusić państwa zachodnie i sojuszników NATO do ustępstw względem Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Soloch, szef BBN.
rozwiń zwiń