X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stanisław Żaryn: sytuacja na granicy jest dla Polski podwójnie niebezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 11:42
- Z jednej strony mamy do czynienia z działaniami, które są niebezpieczne dla naszych ludzi w terenie, ale te działania również musimy widzieć jako element agresji państwowej - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.
Stanisław Żaryn
Stanisław ŻarynFoto: Polskie Radio

Wczoraj 16 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Informuje o tym na Twitterze Straż Graniczna. Dziś w nocy na odcinku obsługiwanym przez placówkę w Czeremsze służby białoruskie rzucały kamieniami w polskie patrole. Nikt nie doznał obrażeń.

Na antenie Polskiego Radia 24 obecną sytuację na granicy skomentował Stanisław Żaryn. Jak wskazał rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, "mamy sytuację, która jest podwójnie niebezpieczna i jest podwójnym wyzwaniem dla nas".

"Element agresji państwowej"

- Z jednej strony mamy do czynienia z działaniami, które są niebezpieczne dla naszych ludzi w terenie, ale te działania również musimy widzieć jako element agresji państwowej - ocenił. - Stoi za tym wszystkim państwo białoruskie przeciw Polsce - dodał.

Odnosząc się do fizycznych ataków na polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, zaznaczył, że "funkcjonariusze obrzucani są kamieniami, gałęziami oraz materiałami pirotechnicznymi". - W ostatnich dniach jeden z takich ataków spowodował poważne zranienie polskiej funkcjonariuszki - podkreślił.

Wskazał, że w ostatnich dniach "ten konflikt przyjął formę wolnej, pełzającej destabilizacji". - Konflikt jednak wciąż trwa i jest konfliktem poważnym - zaznaczył. - Mówimy bowiem o działaniach organizowanych przez jedno państwo przeciwko drugiemu - powiedział.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
05:32 PR24_mp3 2022_01_13-11-09-48.mp3 Stanisław Żaryn: sytuacja na granicy jest podwójnie niebezpieczna (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych

Data emisji: 13.01.2022

Godzina: 11.09


jb

Czytaj także

"Ataki, próby nielegalnego wejścia, prowokacje". Żaryn o codzienności na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 14:37
Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych podkreślił, że konflikt zarządzany przez reżim Alaksandra Łukaszenki to zagrożenie dla całego NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak białoruskich służb na Straż Graniczną. Już się nie kryją za imigrantami

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 11:13
Służby białoruskie w nocy w okolicy Czeremchy rzucały kamieniami w polskie patrole i cięły conceritnę - poinformowała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. Tym razem funkcjonariusze reżimu nie wspierali w ten sposób imigrantów próbujących przekroczyć nielegalnie granicę. Podczas ataku na pograniczników nikt im nie towarzyszył.
rozwiń zwiń