X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co dalej z imprezami masowymi i handlem? Znamy nowe rekomendacje Rady Medycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 16:45
Eksperci Rady Medycznej zarekomendowali szereg działań w celu powstrzymania rozwoju pandemii. Zwrócono m.in. uwagę na ograniczenie do niezbędnego minimum imprez masowych, działalności handlowej i artystycznej.
Eksperci zalecili również egzekwowanie przez odpowiednie służby wprowadzonych ograniczeń
Eksperci zalecili również egzekwowanie przez odpowiednie służby wprowadzonych ograniczeńFoto: shutterstock.com/Elzbieta Krzysztof

Eksperci Rady zalecili ponadto egzekwowanie przez odpowiednie służby wprowadzonych ograniczeń i przepisów, w tym niewpuszczanie i nieobsługiwanie osób świadomie je łamiących.

Stanowisko wydano 22 listopada br. Zalecenia - jak w nim wskazano - mają na celu ochronę życia osób niezaszczepionych i zdrowia pozostałych oraz uniknięcie paraliżu gospodarki i życia społecznego.

Sytuacja epidemiczna w Polsce

Badania potwierdziły 28 380 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 460 osób z COVID-19 – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa liczb zakażeń w czwartej fali pandemii w Polsce.

Ministerstwo poinformowało też, że na COVID-19 zmarło 118 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 342 chorych.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 406 129 przypadków. Zmarło 81 688 osób z COVID-19.

***

Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. Jej przewodniczącym jest główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban. W skład wchodzi również 15 ekspertów medycznych głównie z dziedzin epidemiologii, wirusologii, zdrowia publicznego. Analizuje i ocenia bieżącą sytuację w kraju, proponuje działania i opiniuje niektóre akty prawne.

Zobacz: Krzysztof Lipiec o spotkaniu ws. szczepień: ta kwestia musi być rozstrzygnięta ustawą

Czytaj także:

pb

Czytaj także

Nowe środki w walce z pandemią. Lek Molnupiravir i szczepionka Novavax wkrótce w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 15:07
Jeszcze w tym roku na polskim rynku mają być dostępne: przeciwwirusowy doustny lek Molnupiravir i kolejna szczepionka przeciw COVID-19 amerykańskiej firmy Novavax. Oba preparaty mogą pojawić się już grudniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duży wzrost liczby szczepień. Michał Dworczyk: ludzie wystraszyli się pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 12:22
- Na tym etapie nie przewidujemy wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw COVID-19 – poinformował szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michał Dworczyk podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Wskazał też na wzrost zainteresowania szczepieniami w ostatnich tygodniach. - To zasługa pandemii – ludzie się przestraszyli - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pełzająca" czwarta fala pandemii COVID-19. Prof. Gut wskazuje warunki jej zatrzymania

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 13:29
W Polsce czwarta fala COVID-19 będzie miała charakter pełzający - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Ostrzegł, że może ona potrwać do momentu, kiedy 85 proc. społeczeństwa będzie już po covidzie lub po szczepieniu. - Wówczas ulegnie skróceniu okres zakażania i fala zacznie wygasać - dodał.
rozwiń zwiń