X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zaszczepieni uczniowie nie będą wysyłani na naukę zdalną? Nowe zalecenia MEiN

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 15:05
Ministerstwo Edukacji i Nauki zaleca, żeby na zdalną naukę nie wysyłać całych klas. Jest oficjalna rekomendacja w tej sprawie. Uczniowie, którzy są zaszczepieni i nie są w izolacji, ani w kwarantannie, będą mogli przyjść na zajęcia stacjonarne - informuje resort.
Nauka zdalna. Nowe wytyczne ministerstwa dla zaszczepionych
Nauka zdalna. Nowe wytyczne ministerstwa dla zaszczepionychFoto: Forum/Daniel Dmitriew

Rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska poinformowała, że dyrektorzy szkół będą mogli indywidualnie decydować w sprawie sposobu nauki zaszczepionych uczniów.

- Nie będzie to obligatoryjne, nie będzie to wprowadzone we wszystkich szkołach obowiązkowo. Jest to możliwość, którą dajemy dyrektorom, aby faktycznie względem swoich potrzeb i na podstawie wiedzy, o tym, jaki mają lokal, jakie mają możliwości, jak wygląda praca w tej danej placówce, aby mogli tak ułożyć plan zajęć, tak przygotować uczniów do zajęć, żeby móc wykorzystać takie rozwiązanie - powiedziała Anna Ostrowska.

Ile szkół pracuje zdalnie?

Szef MEiN Przemysław Czarnek pytany był we wtorek w TVP Info m.in. o sytuację w szkołach w związku z COVID-19. Minister przekazał, że ponad 95 proc. dzieci uczy się normalnie, w trybie stacjonarnym.

- Blisko 100 szkół na 22 tys. wszystkich w Polsce jest w całości zamkniętych z powodu COVID-19 - poinformował Przemysław Czarnek.

Przedstawiciel resortu edukacji podkreślił jednak, że nauka zdalna jest ostatecznością, którą wymusza pandemiczna rzeczywistość. Wskazał bowiem, że ten sposób funkcjonowania szkół w poprzednich falach koronawirusa wyrządził wiele szkód wśród dzieci i młodzieży.

- Te szkody to jest brak wiedzy, zła kondycja fizyczna i psychiczna - powiedział szef MEiN. Podkreślił, "że dopóki jest możliwość chodzenia do szkoły w trybie stacjonarnym, dopóty będziemy to robić".

Zobacz także: Marlena Maląg w "Sygnałach dnia"

Zobacz także:

jp

Czytaj także

Czarnek: proponujemy zwiększenie wynagrodzenia do ponad 4000 zł dla nauczycieli wchodzących do zawodu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 07:59
- Najważniejsze dla związków zawodowych, dla Solidarności również, jak i przede wszystkim dla nauczycieli, a nade wszystko dla uczniów i rodziców, bo dla nich jest szkoła, jest to, by warunki pracy nauczyciela uległy zdecydowanej poprawie i nad tym pracujemy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: 95 proc. uczniów bez przeszkód uczy się w trybie stacjonarnym

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 08:42
Zdalna nauka dotyczy obecnie ok. 5 proc. uczniów, 95 proc. uczy się w trybie stacjonarnym, bez przeszkód – poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Systemowego przejścia na tryb zdalny we wszystkich szkołach nie przewidujemy – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ponad 95 proc. dzieci uczy się w trybie stacjonarnym". Szef MEiN o edukacji w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 11:02
- Na 22 tys. wszystkich placówek edukacyjnych w Polsce, z powodu COVID-19 w całości zamkniętych blisko 100 szkół - podał we wtorek w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń