X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Prezydent postanowił być mediatorem". Ryszard Proksa o nowym systemie wynagradzania nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 15:30
- Nasza ostra reakcja wynika z tego, że pod dwóch latach porozumienie nadal nie zostało zrealizowane. Pan prezydent postanowił być mediatorem w rozmowach między nami a rządem - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Proksa, szef oświatowej Solidarności.
Szef oświatowej Solidarności zaznaczył, że rząd i związek wyraziły chęć realizacji porozumienia z 2019 roku.
Szef oświatowej Solidarności zaznaczył, że rząd i związek wyraziły chęć realizacji porozumienia z 2019 roku.Foto: PAP/Tomasz Gzell

We wtorek 23 listopada odbędzie się kolejne spotkanie przedstawicieli Solidarności z rządem. Pierwsze miało miejsce 15 listopada. Obie strony wyraziły wówczas wolę realizacji porozumienia zawartego w 2019 roku. Dotyczy ono nowego systemu wynagradzania nauczycieli.

pap czarnek piontkowski 1200.jpg
Historia i teraźniejszość. Od 1 września przyszłego roku nowy przedmiot w szkołach

Porozumienie ws. wynagrodzenia nauczycieli

Ryszard Proksa podkreślił, że ostatnie spotkanie daje nadzieję na realizację porozumienia. Związkowiec zaznacza jednak, że nauczyciele czekają na nie już dwa lata. - Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim i obie strony wyraziły wolę zrealizowania podpisanego dwa lata temu porozumienia. Dotyczy ono szczególnie nowego systemu wynagradzania nauczycieli. Opracowaliśmy go już w 2017 roku - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że przedstawiciele oświaty zaczęli tracić cierpliwość, ponieważ nie było widać chęci na realizację poprzednich postanowień. Z tego powodu do negocjacji włączył się Andrzej Duda. - Nasza ostra reakcja wynika z tego, że pod dwóch latach porozumienie nadal nie zostało zrealizowane. Pan prezydent postanowił być mediatorem w rozmowach między nami a rządem. Jutro pierwsze takie robocze spotkanie - powiedział Ryszard Proksa.

- Mam nadzieję, że jutro dojdzie do merytorycznej rozmowy. Trudno nam przewidzieć zachowanie strony rządowej. Ponownie przedłożyliśmy w MEiN nasz projekt. Leży on już tam dwa miesiące i zobaczymy, jakie będą reakcje - dodał.

Zobacz także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
05:33 PR24_mp3 2021_11_22-14-34-58.mp3 Ryszard Proksa o spotkaniu ws. nowego systemu wynagradzania nauczycieli ("Gość PR24")

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Ryszard Proksa (szef oświatowej Solidarności)

Data emisji: 22.11.2021

Godzina emisji: 14:34

dz

Czytaj także

Szef MEiN: 95 proc. uczniów bez przeszkód uczy się w trybie stacjonarnym

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 08:42
Zdalna nauka dotyczy obecnie ok. 5 proc. uczniów, 95 proc. uczy się w trybie stacjonarnym, bez przeszkód – poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Systemowego przejścia na tryb zdalny we wszystkich szkołach nie przewidujemy – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sukces Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. Na Cyprze powołano polską Stację Badawczą

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 15:25
Prowadzenie badań naukowych - głównie archeologicznych - na terenie Cypru, zacieśnianie współpracy z innymi naukowcami i ekspedycjami archeologicznymi pracującymi na tej wyspie - to tylko niektóre cele nowo powołanej na Cyprze stacji badawczej Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gwarancja zrozumienia tego, czym jest służba w mundurze". Szef MEiN o Akademickim Centrum

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 13:00
- Musimy jeszcze długo popracować nad tym, żeby ludzie mieli należny szacunek do munduru, funkcjonariusza, żołnierza i mieli przekonanie o tym, jak niezwykle ważną rolę państwo stanowicie dla naszego bezpieczeństwa - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek podczas spotkania dotyczącego powołania Akademickiego Centrum Wsparcia Bezpieczeństwa Publicznego w Lublinie.
rozwiń zwiń