X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent spotkał się z przedstawicielami rządu ws. wynagrodzeń nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 16:51
Nowy system wynagradzania nauczycieli był tematem spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Do Pałacu Prezydenckiego przybyli też minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wiceszef resortu edukacji Dariusz Piontkowski i przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.
Spotkanie w sprawie wynagrodzeń nauczycieli
Spotkanie w sprawie wynagrodzeń nauczycieliFoto: Twitter.com/@MEIN_GOV_PL

pap czarnek piontkowski 1200.jpg
Historia i teraźniejszość. Od 1 września przyszłego roku nowy przedmiot w szkołach

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Bogna Janke z kancelarii prezydenta, głównym tematem była realizacja porozumienia z kwietnia 2019 roku, zawartego między premier Beatą Szydło a oświatową "Solidarnością".

- Obie strony doszły do wniosku, że większość punktów z tego porozumienia została zrealizowana. Pozostał punkt szósty, dotyczący wzrostu wynagrodzeń, który będzie jeszcze dyskutowany. Umówiliśmy się na spotkanie w przyszłym tygodniu. To będzie również spotkanie w Pałacu Prezydenckim pod patronatem pana prezydenta Andrzeja Dudy - dodała sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Posłuchaj
00:20 11400586_1.mp3 Bogna Janke o spotkaniu w sprawie wynagrodzeń nauczycieli (IAR) 

Czytaj także:

Przewodniczący oświatowej "Solidarności" Ryszard Proksa powiedział, że jest zadowolony z rozmów. - Będziemy próbowali zrealizować ten ostatni punkt. Pan premier nie ukrywał, że będzie to bardzo trudne ze względów budżetowych, ale też wyraził i ochotę nadzieję, że jest skłonny do kompromisu i że należy siąść do stołu i rozmawiać - dodał Ryszard Proksa.

Posłuchaj
00:17 11400586_2.mp3 Ryszard Proksa o spotkaniu z prezydentem i premierem (IAR) 

"Solidarność" oświatowa chce powiązania zarobków nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce.

ng

Czytaj także

Nowy pełnomocnik ds. transformacji cyfrowej w MEiN. Będzie koordynować proces cyfryzacji systemu oświaty

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 16:09
Minister Przemysław Czarnek powołał Justynę Orłowską na pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej. Do tej pory była m.in. pełnomocnikiem premiera do spraw GovTech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania". Para prezydencka złożyła życzenia nauczycielom

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 10:23
- Bardzo często są państwo wzorami dla uczniów i przewodnikami na ścieżkach poszukiwania własnej tożsamości, rozwijania talentów i zainteresowań, budowania dojrzałej osobowości - takie życzenia do nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ranking zaufania do polityków. Prezydent na czele, opozycja daleko w tyle

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 15:05
Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 51 proc. badanych, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu 44 proc., a liderowi Polski 2050 Szymonowi Hołowni - 40 proc. - wynika z sondażu CBOS. W rankingu nieufności na pierwszym miejscu znalazł się szef PO Donald Tusk (53 proc.).
rozwiń zwiń