X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Historia

Internetowa Fototeka

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2009 06:56
Ponad 20 tysięcy fotosów z niemal całej historii polskiego kina można obejrzeć w internecie.
Audio

Ruszyła Fototeka Filmoteki Narodowej. Na witrynie internetowej fototeka.fn.org.pl  można obejrzeć ponad 20 tysięcy fotosów z niemal całej historii polskiego kina.

To często unikalne zdjęcia. Niektóre przez kilkadziesiąt lat leżały w archiwach w formie odbitek i negatywów. Teraz opracowane i ocyfrowane - obejrzeć może każdy. To wspaniała okazja, aby poznać historię polskiego kina - mówi Grzegorz Balski z Filmoteki Narodowej.

 Zdjęcia to nie tylko kadry z filmów. Na witrynie znalazły się też fotografie z planów filmowych, pokazujących historię powstawania dzieł polskiego kina. Znajdziemy tutaj znane twarze wybitnych polskich aktórów - zachęca do odwiedzenia strony Grzegorz Balski.

 Jak tłumaczy Justyna Jabłońska z Filmoteki Narodowej - witryna nie jest po prostu archiwum zdjęć. Wysposażona jest w specjalną wyszukiwarkę, dzięki której znajdziemy konkretnego, aktora, reżysera, miejce i scenę.


Serwis jest przeznaczony nie tylko dla kinomanów, ale także dla wydawnictw prasowych, książkowych, multimedialnych, producentów filmowych i instytucji. Zdjęcia umieszczone na witrynie można wykorzystać po zapłaceniu praw autorskich. Na witrynie znajduje się około 10 procent liczącego ponad 200 tysięcy zdjęć, zbioru Filmoteki Narodowej. Witryna będzie uzupełniana o kolejne zdjęcia.

Informacyjna Agencja Radiowa/ Paweł Buszko/Iwona Dydlińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemoralne kino Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2008 18:00
Do jednego z pierwszych ataków na przemysł filmowy doszło w 1916 roku, kiedy kościół potępił film Burtona L. Kinga „Power of the Cross”.
rozwiń zwiń