X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
przemysł

Chińska gospodarka odbija się od koronawirusa. To dobra wiadomość dla innych krajów

Wszystko wskazuje na to, że chiński przemysł najgorsze ma za sobą. Jak informuje agencja Reuters, w ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku zanotowano, w porównaniu z sytuacją przed rokiem, wzrost produkcji, zysków oraz marż. Rośnie też eksport z tego kraju. To dobry sygnał dla wszystkich krajów na świecie, powiązanych gospodarczo z Państwem Środka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Chiny przemysł eksport koronawirus Koronawirus w Polsce

Rząd uruchamia Tarczę Finansową 2.0 dla dużych firm. Czeka też na zgodę KE na pożyczki preferencyjne

Rząd zdecydował o uruchomieniu Tarczy Finansowej 2.0 dla dużych firm, start programu nastąpi w tym tygodniu. Prezes PFR Paweł Borys liczy na to, że Komisja Europejska zgodzi się na pożyczki preferencyjne dla dużych firm w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce przemysł Komisja Europejska firma pracodawcy fundusze unijne

Opolskie: naukowcy wykryli 6000 lejów po bombach z czasów II wojny światowej

Obszar okolic Kędzierzyna-Koźla został radykalnie przekształcony w wyniku bombardowań lotniczych w czasie II wojny światowej. Kratery, które powstały w wyniku destrukcyjnej działalności człowieka, dziś są ważnym elementem lokalnego ekosystemu - wynika z badań naukowców Uniwersytetu Śląskiego. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Kędzierzyn Śląsk II wojna światowa archeologia bomba lotnictwo przemysł ekologia geografia NAUKA

Ekonomiści: przemysł to silnik naszej gospodarki, który równoważy zapaść w usługach

Przemysł w Polsce radzi sobie w kryzysie bardzo dobrze. Podobnie było w 2008 r., choć wtedy cały PKB się nie zmniejszył, nie było recesji, a tylko spowolnienie. To mocno osłabiło przemysł, ale szybko nadrabiał straty i tak też jest teraz – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" dr Sławomir Dudek (Pracodawcy RP). Gościem programu był też Przemysław Ruchlicki (Krajowa Izba Gospodarcza).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA przemysł