X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
internet

Skontroluj aktywność swojego dziecka w sieci. Powstała darmowa aplikacja ochrony rodzicielskiej mOchrona

Bezpłatne narzędzie mOchrona wspiera rodziców w ustalaniu reguł dotyczących korzystania z internetu i aplikacji oraz daje im dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Aplikacja ochrony rodzicielskiej, którą udostępnił państwowy instytut badawczy NASK, dostępna jest na smartfony, tablety i komputery.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo w sieci dzieci kontrola rodzicielska nask aplikacje mobilne internet

Tłumaczą teksty, wykrywają spam. Czym są neuronowe modele języka?

Dzięki nim użytkownicy internetu mają dostęp do usług tłumaczenia tekstu na różne języki, możliwe jest wykrywanie spamu, realizowane są badania nastrojów społecznych w sieci, a także z ich pomocą każdy ma dostęp do automatycznej korekty tekstu czy też może porozmawiać z chatbotem. Mowa o neuronowych modelach języka, których popularność w ostatnich latach znacznie wzrosła. 
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak języki obce internet sztuczna inteligencja informatyka

Uzależnienia dzieci i młodzieży od sieci i elektroniki. Psycholog: dorośli muszą modelować to pokolenie

- Dorośli muszą być przykładem i modelować to pokolenie. Jeżeli dla tzw. świętego spokoju rodzic dziecku, które ma półtora roku czy dwa latka daje smartfony z bajkami czy grami i uważa, że dzięki temu ono świetnie się rozwija i nam nie przeszkadza, to wtedy od maleńkości wdrażamy go w to - powiedziała w Polskim Radiu 24 Bianca Beata Kotoro, psycholog i terapeuta.
Zobacz więcej na temat:  uzależnienia internet telefon komputer dzieci młodzież POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Włamanie na skrzynkę mailową Dworczyka. "Prawdopodobnie stoją za tym hakerzy z Białorusi"

Zespół hakerów powiązany z cyberoperacją Ghostwriter, w ramach której m.in. publikowane są maile polskich polityków, ma powiązania z białoruskim reżimem - oceniła we wtorek amerykańska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Mandiant, która nie wyklucza udziału hakerów rosyjskich. Firma poinformowała o swoich ustaleniach w wydanym we wtorek komunikacie oraz podczas konferencji Cyberwarcon. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś POLSKA służby i bezpieczeństwo cyberprzestępczość cyberatak hakerzy haker internet sieć poczta elektroniczna

Hasłem Szczytu Cyfrowego ONZ w Katowicach jest "Internet United". Szubert: ostatni rok pokazał, jak ważny jest internet

- Szczyt Cyfrowy ONZ, który rozpocznie się 6 grudnia w Katowicach, odbędzie się pod hasłem "Internet United" - poinformował pełnomocnik rządu ds. szczytu Krzysztof Szubert. Szczyt ONZ IGF 2021 potrwa przez cały tydzień, w trakcie którego zaplanowano ponad 300 różnego rodzaju debat i paneli.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ONZ konferencja cyfryzacja Katowice debata internet