X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Online to pewien erzac". Magdalena Kaczorowska w PR24 o Polskiej Operze Królewskiej w pandemii

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 11:49
- Obecność artystów, obecność publiczności właśnie w teatrze i ten moment zetknięcia się i obcowania ze sztuką jest niezastępowalny - mówiła w Polskim Radiu 24 zastępca dyrektora Polskiej Opery Królewskiej Magdalena Kaczorowska dodając, że mimo to Opera weszła "w online" bardzo sprawnie.
Teatr Stanisławowski - scena Polskiej Opery Królewskiej
Teatr Stanisławowski - scena Polskiej Opery KrólewskiejFoto: WK/Forum

Ponad rok pandemii oznacza dla miejsc związanych z kulturą bardzo trudny czas. Część z nich nie działa w ogóle, część próbuje przenosić się do internetu, by dalej promować kulturę społeczeństwu. O operze online oraz najbliższych planach mówiła w Polskim Radiu 24 zastępca dyrektora Polskiej Opery Królewskiej Magdalena Kaczorowska.

Pola Negri Free NAC-1200.jpg
"Kamera ją kochała". Maryna Miklaszewska w PR24 o Poli Negri

Opera online

Magdalena Kaczorowska podkreśliła, że teatr i opera to przede wszystkim spotkanie. - To jest obecność artystów, obecność publiczności właśnie w teatrze i ten moment zetknięcia się i obcowania ze sztuką jest niezastępowalny - mówiła.

- Natomiast przez ostatni rok bardzo dużo się nauczyliśmy, weszliśmy w obszary dotąd nieeksplorowane tak na co dzień. Natomiast jest to pewien erzac cały czas, erzac tego dotknięcia teatru, dotknięcia sztuki - dodała.

Magdalena Kaczorowska podkreśliła równocześnie, że Polska Opera Królewska poradziła sobie z "byciem online" doskonale. Podziękowała także wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Czytaj również:

Co znajdziemy na YouTube'ie?

Magdalena Kaczorowska mówiła także o tym, co obecnie na kanałach społecznościowych Polskiej Opery Królewskiej można znaleźć. Mówiła o fragmentach koncertów i całych koncertach klasycznych dostępnych na kanale YouTube.

- Mamy doskonałe wykonanie symfonii Mozarta, nagrane w studio S1 pod batutą Dawida Runtza. To jest koncert udostępniony w całości. Mamy również bardzo dobrą realizację też powstałą w pandemii: Eroinę - to są arie i duety z oper Händla. Pomysł tego spektaklu, tego widowiska, wyszedł od wybitnej mezzosopranistki, która jest naszą śpiewaczką, Anny Radziejewskiej, która występuje w tym spektaklu razem z Anetą Łukaszewicz i zespołem instrumentów dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona pod dyrekcją Krzysztofa Garstki - mówiła Magdalena Kaczorowska.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:22 PR24_mp3 2021_05_01-23-35-59_Kulturalnie.mp3 Magdalena Kaczorowska o ofercie online Polskiej Opery Królewskiej ("Kulturalnie na temat" / PR24)

* * *

Audycja: "Kulturalnie na temat"
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Magdalena Kaczorowska (zastępca dyrektora Opery Królewskiej)
Data emisji: 01.05.2021
Godzina emisji: 23.36

PR24/jmo

Czytaj także

Co krzyczy w "Krzyku" Edvarda Muncha? Odkrywamy tajemnice dzieł sztuki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 12:00
Skąd tak naprawdę wydobywa się "Krzyk" na słynnym obrazie Edvarda Muncha i co miał wspólnego z naszym kontrowersyjnym rodakiem, Stanisławem Przybyszewskim? Na te pytania odpowiedziała w "Leniwym przedpołudniu" Joanna Łenyk-Barszcz, która wraz ze swoim mężem - Przemysławem Barszczem - napisała książkę ''Wielkie sekrety arcydzieł sztuki''.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Poniedziałkowy. Dłużewska: bunt zrodził się w Ursusie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 10:30
- O Teatrze Poniedziałkowym pomyślałam między innymi wspólnie z prof. Pawłem Czartoryskim - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Dłużewska, reżyser filmowy, scenarzystka, aktorka, dziennikarka, działaczka opozycji antykomunistycznej w okresie PRL.
rozwiń zwiń