X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Cygler

Wnętrza, które zainpirowały Almodovara. Wystawa prac Hammershoia w Muzeum Narodowym w Poznaniu

- Vilhem Hammershoi odkrywał światło w obrazach takich mistrzów jak Vermeer, czy Rembrandt. Studiowanie światła było dla niego jednym z najważniejszych elementów języka malarskiego - powiedziała w Polskim Radiu 24 Martyna Łukasiewicz z Muzeum Narodowego w Poznaniu. - Almodovar mówi o absolutnej fascynacji Hammesrhoisem - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler KULTURA malarstwo

"50 Years After". Trzech znakomitych filmowców i fotografia

Wystawa fotograficzna "50 Years After" Jacka Koprowicza, Ryszarda Lenczewskiego i Zbigniewa Wichłacza to z jednej strony spojrzenie na dotychczasowy dorobek artystów, a z drugiej podróż w czasie i przestrzeni. – To 50 lat ich autonomicznych poszukiwań w zakresie filmu i fotografii. To także wspólnota pewnych przeżyć jako operatorów filmowych i fotografów, bo przez 50 lat zaszła ogromna zmiana, jeżeli chodzi o pozycję i status fotografii – mówił dla Trójki Dariusz Leśnikowski, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi i kurator wystawy.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler Trójka KULTURA fotografia FILM film polski wystawa Łódź

Folkowe przystanki. Śródpolne galerie, które odmieniają wsie

Śródpolne galerie odmieniają oblicze niewielkich podłódzkich wsi. Stare, zaniedbane wiaty przystankowe przekształcane są w piękne galerie, otwarte i dostępne dla wszystkich przez cały rok. To niezwykła misja, realizowana już od kilku lat z pasją i wielkim zaangażowaniem przez fundację Tu Brzoza z Nowego Pudłowa. W tym roku została ona doceniona i uhonorowana przez Prezydenta RP nagrodą "Dla dobra wspólnego".
Zobacz więcej na temat:  SZTUKA wieś malarstwo Katarzyna Cygler prezydent Trójka KULTURA

Poszukiwacze zaginionych dzieł sztuki z Polski

"Departament Dziedzictwa Kulturowego Za Granicą i Strat Wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odzyskał pastel Leona Wyczółkowskiego "Wiejska dziewczyna w żółtej chuście" stanowiący niegdyś własność Zamku Królewskiego na Wawelu. Obraz niebawem wróci na Wawel" – ogłosił kilka dni temu na Twitterze wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński. Kto i w jaki sposób odnajduje i odzyskuje zaginione dzieła sztuki?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA malarstwo dzieła sztuki Katarzyna Cygler Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Trójka

Agnieszka Duczmal: spadkobierczyni Joanny D'Arc z pałeczką w dłoni

Agnieszka Duczmal została uhonorowana nagrodą Diamentowej Batuty. Przyznawana od 1995 roku przez Zarząd Polskiego Radia nagroda trafiła w ręce artystki 14 listopada. Dziś odbędzie się premiera dwupłytowego albumu, zatytułowanego "Diamentowe batuty. Agnieszka Duczmal", który powstał właśnie z tej okazji. Z wybitną dyrygentką rozmawiała Katarzyna Cygler.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA Agnieszka Duczmal Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus Katarzyna Cygler Trójka

"Niewidoczne. Historie warszawskich służących". O roli pracy domowej w Muzeum Warszawy

"Niewidoczne. Historie warszawskich służących" to nowa wystawa w Muzeum Warszawy. Opowiada o kobietach, bez których nie byłoby miasta, jakie dziś znamy. Ponad czterysta obiektów, rozmieszczonych w sześciu salach, obrazuje życie służących i historię pracy domowej. Wśród nich znajdują się zarówno przedmioty historyczne, jak i współczesne dzieła sztuki. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Katarzyna Cygler Warszawa wystawa

"Itaka" – multimedialne spotkanie aktorskich pokoleń

Spotykanie pokoleń może być naprawdę fascynującym doświadczeniem, szczególnie, jeżeli odbywa się na poziomie twórczym, artystycznym, zawodowym. Taka właśnie jest "Itaka" – multimedialny, międzypokoleniowy utwór muzyczno-teatralny wyłaniający się z ducha opowieści "Odysei" Homera. Spotkały się w nim legendarne aktorki i aktorzy z uznanymi muzykami średniego pokolenia i studentami aktorstwa Akademii Teatralnej.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR spektakl Homer Maja Komorowska emilia krakowska Barbara Krafftówna Katarzyna Cygler Trójka

Odpowiednie dać rzeczy słowo. Rusza Festiwal Sztuki Opowiadania

W środę, 17 listopada, rozpoczyna się 16. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania. To obecnie najbardziej znaczące wydarzenie w dziedzinie sztuki retoryki w Polsce, ale i Europie Środkowej. Do programu zapraszani są najwybitniejsi współcześni opowiadacze z całego świata, ale pokazywane jest także to, jak różne ścieżki prowadzą do sztuki opowiadania: na scenie pojawiają się zarówno artyści reprezentujący środowiska teatralne, jak i ci, dla których punktem wyjścia do pracy nad żywą opowieścią jest literatura, muzyka lub taniec. Tegoroczna edycja festiwalu MITO/LOGIE jest skupiona wokół pojęcia mitu i jego współczesnych odczytań i scenicznych realizacji.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA opowiadanie spektakl Katarzyna Cygler Trójka

Muzycznie i romantycznie w Skierniewicach

11 listopada rozpocznie się 19. Festiwal Muzyki Romantycznej w Skierniewicach. To cykliczne wydarzenie poświęcone muzyce XIX wieku inspirowane jest postacią śpiewaczki operowej Konstancji Gładkowskiej, młodzieńczej muzy i pierwszej miłości Fryderyka Chopina. Artystka mieszkała w Skierniewicach przez ostatnich 10 lat życia, aż do śmierci w roku 1889.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Fryderyk Chopin Skierniewice Krzysztof Herdzin Katarzyna Cygler Trójka

Kino niepokorne. Festiwal Filmów Białoruskich Bulbamovie

W warszawskim kinie Iluzjon oraz na portalu Ninateka.pl w dniach 12-14 listopada odbędzie się 7. Festiwal Filmów Białoruskich Bulbamovie 2021. Filmy niepokornych, białoruskich twórców pokazujące ostatnie lata za naszą wschodnią granicą zostaną zaprezentowane już po raz siódmy od 2011 roku. – Festiwal zatoczył koło. Tak jak na początku, mamy za sobą wybory i ich stłumienie. Ten festiwal ma nam przybliżyć, co tak naprawdę wydarzyło się na Białorusi – powiedziała w "Trójce przed Południem" Magdalena Piejko, zastępca dyrektora Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Trójka Warszawa Katarzyna Cygler kino FILM Białoruś Magdalena Piejko festiwal filmowy

Rysunki i grafiki C.K. Norwida w Poznaniu

Cyprian Kamil Norwid, uważany często za naszego czwartego wieszcza i znany przede wszystkim ze swojego dorobku literackiego, był osobą niezwykle utalentowaną także w kierunku sztuk plastycznych i pozostawił po sobie m.in. bogaty zbiór rysunków. W związku z obchodami Roku Norwidowskiego Muzeum Narodowe w Poznaniu zorganizowało pokaz kilkunastu prac Norwida pt. "Piórkiem i rylcem", który można obejrzeć już od 5 listopada.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Cyprian Kamil Norwid Poznań muzeum grafika wystawa Katarzyna Cygler Trójka