X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Cygler

Artur Gotz w PR24 o koncercie pamięci ofiar rzezi Woli

- W tematyce Powstania Warszawskiego zakochałem się, gdy grałem w spektaklu w Teatrze Kamienica. Zacząłem chodzić po Warszawie, spotykać się z powstańcami, z ludnością cywilną, czytać tablice. Od tego czasu rodził się pomysł na zrealizowanie projektu o Warszawie z nastawieniem na Wolę - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Gotz, pomysłodawca i autor koncertu pamięci ofiar rzezi Woli. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA muzyka rozrywkowa Katarzyna Cygler Powstanie Warszawskie

77. rocznica Powstania Warszawskiego: co się będzie działo?

W tym roku świętujemy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Najważniejsze uroczystości odbędą się 1 sierpnia, a w godzinę "W" zawyją syreny nie tylko w Warszawie, ale także w wielu miastach całej Polski. Jednak już od kilku dni odbywają się różne wydarzenia związane z rocznicą Powstania: koncerty, wystawy, spotkania.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Powstanie Warszawskie historia Polski Jan Ołdakowski Katarzyna Cygler Trójka

Kultura na emigracji. Wspomnienie o Jerzym Giedroyciu

115 lat temu w Mińsku Litewskim urodził się Jerzy Giedroyc, polityk, publicysta, twórca i redaktor emigracyjnego "Instytutu Literackiego" oraz paryskiej "Kultury". Były żołnierz Brygady Karpackiej, był również inicjatorem i propagatorem koncepcji o szczególnym znaczeniu suwerenności Białousi, Litwy i Ukrainy dla bezpieczeństwa i niepodległości Polski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA emigracja Jerzy Giedroyc Katarzyna Cygler Francja

Wystawa nieznanych dzieł Zdzisława Beksińskiego

Od początku lipca w Galerii Domu Aukcyjnego Agra-Art można obejrzeć niezwykłą wystawę twórczości Zdzisława Beksińskiego „Paryż-Osaka-Warszawa”. Obejmuje ona ponad 30 nieznanych w Polsce obrazów tego wybitnego artysty z równie słynnej, co tajemniczej "kolekcji japońskiej" oraz kilkanaście sprzedanych przez Agra-Art do prywatnych kolekcji.
Zobacz więcej na temat:  Zdzisław Beksiński KULTURA malarstwo wystawa Katarzyna Cygler Trójka

Mrągowo ponownie stolicą polskiego country

W odległym Tokio rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie, natomiast tego samego dnia w mrągowskim amfiteatrze nad jeziorem Czos startuje jubileuszowa, 40. już edycja Pikniku Country. Ta dla niektórych kultowa impreza przyciąga wielbicieli nie tylko kowbojskiej muzyki. Zresztą w tym czasie Mrągowo zamienia się w prawdziwą kulturalno-imprezową stolicę Polski.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp country Katarzyna Cygler Trójka Korneliusz Pacuda

Po raz dziesiąty Marsz Pamięci przejdzie ulicami Warszawy

79 lat temu, 22 lipca 1942 roku, w getcie warszawskim rozpoczęła się tzw. akcja likwidacyjna. Codziennie z Umschlagplatzu do obozu zagłady w Treblince wywożono od 3 do 8 tys. osób. W ciągu 46 dni trwania akcji drogę tę przebyło około 300 tysięcy Żydów. Dla uczczenia dnia rozpoczęcia tej "akcji" już po raz dziesiąty ulicami Warszawy przejdzie Marsz Pamięci.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo getto warszawskie Żydzi pamięć Trójka Katarzyna Cygler

Rzym z innej perspektywy. Piotr Kępiński w PR24 o książce "Szczury z via Veneto"

Nigdy nie myślałem, żeby w ten sposób "ugryźć" Rzym. (...) Dla mnie elementarnym szokiem było zobaczenie szczurów w zupełnym centrum, niedaleko synagogi, vis-à-vis Wyspy Tyberyjskiej. Byłem tym absolutnie zaszokowany - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kępiński o swojej nowej książce "Szczury z via Veneto".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA KSIĄŻKA literatura czytelnictwo turystyka Rzym Włochy Katarzyna Cygler

The Saintbox na Dziedzińcu Kultury

Rozpoczęła się czwarta edycja Dziedzińca Kultury. W jej ramach, w każdy piątek od 2 lipca do 27 sierpnia przed siedziba Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywają się znakomite koncerty. Wśród zapowiedzianych gwiazd są m.in. Gaba Kulka, Renata Przemyk, BOKKA, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Atom String Quartet i Małe Instrumenty. Motywem przewodnim wszystkich letnich koncertów jest twórczość Stanisława Lema - futurologa, filozofa i pisarza science-fiction, patrona roku 2021.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA koncert Katarzyna Cygler Trójka

Niedziela z Krzysztofem Kieślowskim. 80-ta rocznica urodzin reżysera

Miłośnicy twórczości Krzysztofa Kieślowskiego mają okazję do świętowania – dziś (w niedzielę 27 czerwca), w osiemdziesiątą rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów odbędą się pokazy filmów, dyskusje i inne aktywności związane z postacią ambasadora polskiego filmu. Uroczystości zaplanowano w jego rodzinnej Warszawie oraz w dolnośląskim Sokołowsku, gdzie przez jakiś czas mieszkał.  
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler Krzysztof Kieślowski Trójka KULTURA