La Liga. Grad goli w meczu Real Madryt - FC Barcelona. Bellingham zapewnił wygraną, Lewandowski nie dokończył meczu

2024-04-21, 23:04

Jude Bellingham ustalił wynik meczu w doliczonym czasie gry. Foto: Jose Breton/Associated Press/East News

Real Madryt pokonał FC Barcelonę 3:2 w meczu 32. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Dla "Blaugrany" strzelali Andreas Christensen i Fermin Lopez, gospodarze odpowiedzieli trafieniami Viniciusa, Lucasa Vazqueza oraz Jude’a Bellinghama. Robert Lewandowski opuścił boisko w 64. minucie.

Piłkarskie fajerwerki w pierwszej połowie

Wynik meczu w 6.minucie niespodziewanie otworzyła Barcelona. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Raphinhii w polu karnym Realu świetnie odnalazł się Andreas Christensen, który strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze mogli odpowiedzieć po dwóch minutach. Tchouameni dograł piłkę do Modricia, ten przedłużył ją zagraniem głową, a uderzał Vinicius. Piłka po mocnym strzale Brazylijczyka przeleciała jednak nad bramką ter Stegena.

Barcelona nastawiła się na kontry, a jedna z nich w 14. minucie mogła zakończyć się bramką. Lamine Yamal popędził prawą stroną, po czym oddał strzał z ostrego kąta, jednak dobrze ustawiony był Łunin.

Po chwili to Królewscy mieli powody do radości, bowiem arbiter wskazał na jedenasty metr. Lucas Vazquez wpadł w pole karne i minął Cancelo, jednak po chwili został zahaczony przez Cubarsiego.

Do piłki podszedł Vinicius Junior, który pewnym strzałem pokonał ter Stegena.

W 25. minucie blisko zdobycia bramki był Robert Lewandowski. Polski snajper uderzał głową po dograniu z rzutu rożnego, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

Po kilku minutach doszło do kontrowersyjnej sytuacji, także po rzucie rożnym. Niskie dośrodkowanie Raphinhii przedłużył Lamine Yamal. Łunin wybił futbolówkę z linii bramkowej, choć niektóre ujęcia wskazywały na to, że wpadła ona do bramki. Sytuacja została przeanalizowana przez VAR, który nie uznał gola "Blaugrany".

W doliczonym czasie pierwszej połowy z powodu urazu murawę musiał opuścić Frenkie De Jong. Zastąpił go Pedri.

Hit nie zawiódł. Bellingham zapewnił Realowi zwycięstwo

Tempo w pierwszym kwadransie drugiej połowy nieco spadło. Boisko w 63. minucie niespodziewanie opuścił Robert Lewandowski.

Po chwili Ferran Torres, który zastąpił Polaka, mógł zostać bohaterem Barcelony, jednak w sytuacji sam na sam z Łuninem fatalnie przestrzelił. Co więcej, okazało się, że Hiszpan był na pozycji spalonej.

W 69. Minucie było już 2:1 dla Barcelony. Po dograniu Yamala piłkę sparował Łunin, jednak trafiła ona pod nogi Fermina Lopeza, który dopełnił formalności i wpakował futbolówkę do siatki.

Na odpowiedź Królewskich nie trzeba było długo czekać. Dośrodkowanie Viniciusa efektownym strzałem wykończył Lucas Vazquez.

Kiedy wydawało się, że El Clasico zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry wynik ustalił Jude Bellingham. Anglik perfekcyjnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dograniu Lucasa Vazqueza.

Real Madryt - FC Barcelona 3:2