X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Muzeum Warszawy ma nową dyrektor. Dr Karolina Ziębińska-Lewandowska zaprasza do zwiedzania

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 11:28
Muzeum Warszawy jest otwarte dla publiczności wraz ze swoimi 7 oddziałami. W ofercie są oprowadzenia na żywo, angażujące wykłady i aktywności dla rodzin oraz wystawy czasowe. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym dr Karolina Ziębińska-Lewandowska - dyrektor Muzeum Warszawy.
Karolina Ziębińska-Lewandowska
Karolina Ziębińska-LewandowskaFoto: M. Caban / mat. pras. / muzeumwarszawy.pl

Dr Karolina Ziębińska-Lewandowska objęła stanowisko dyrektora Muzeum Warszawy z dniem 1 stycznia 2021 roku, a zatem kieruje instytucją zaledwie od kilku miesięcy. Nowa dyrektor Muzeum Warszawy przybyła tu z paryskiego Centre Pompidou, gdzie była kuratorką w dziale fotografii. Jak podkreśliła, chociaż paryskie Pompidou i Muzeum Warszawy to zupełnie inne instytucje, to - podobnie jak wcześniej do Francji przenosiła doświadczenia z Polski - dziś przenosi wiele doświadczeń z Paryża do Warszawy.

fot_0397m_auto_1600x800.jpg
Wystawa "Białoruś: Marsz Wolności". Fotograficzny zapis bohaterstwa i niezłomności

W audycji "Weekend Kulturalny" dr Karolina Ziębińska-Lewandowska zapraszała do odwiedzenia nie tylko siedziby głównej Muzeum Warszawy, ale także wszystkich siedmiu oddziałów: Muzeum Woli, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Farmacji, Muzeum Drukarstwa, Centrum Interpretacji Zabytku, Barbakan, Muzeum Ordynariatu Polowego, Miejsca Pamięci Palmiry. Dyrektor Muzeum Warszawy wyraziła nadzieję, że pewnego dnia także słynne Korczakianum - quasi-muzeum Janusza Korczaka - stanie się kiedyś pełnoprawnym oddziałem.

Czytaj również:

* * *

W dalszej części audycji gościem Polskiego Radia 24 była Ewa Muszkiet - kuratorka projektu Kino Dzieci ze stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Opowiedziała o projekcie Nowe Horyzonty VOD. W specjalnie przygotowanym serwisie można zobaczyć filmy takich reżyserów jak: Jim Jarmusch, Pedro Almodowar, Xavier Dolan, Ari Aster, Joon-ho Bong, Gaspar Noe, Paolo Sorrentino, Michael Haneke. Równocześnie zapowiedziała, że festiwal Nowe Horyzonty najprawdopodobniej w tym roku mimo wszystko się odbędzie i będzie to miało miejsce najpewniej w sierpniu.

Trzecim gościem "Weekendu Kulturalnego" był Tomasz Kulisiewicz, skrzypek, który w Polskiej Operze Królewskiej - Zamku Królewskim w Warszawie prowadzi koncert "Per Archi - Mendelssohn-Haydn-Bacewicz". Wydarzenie będzie nadawane na żywo na kanale YouTube'owym Polskiej Opery Królewskiej.

Posłuchaj
22:57 PR24_mp3 2021_03_12-23-36-11_WK.mp3 Zaproszenie do Muzeum Warszawy. Zaprasza nowa dyrektor ("Weekend Kulturalny" / PR24)

* * *

Audycja: "Weekend Kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Goście: Dr Karolina Ziębińska-Lewandowska (dyrektor Muzeum Warszawy), Ewa Muszkiet (kuratorka projektu Kino Dzieci), Tomasz Kulisiewicz (skrzypek, Polska Opera Królewska)
Data emisji: 12.03.2021
Godzina emisji: 23.35

materiały prasowe/PR24/jmo

Czytaj także

Teresa Jakubowska w Muzeum Karykatury. Kuratorka wystawy: satyryczka z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 11:56
- Pożywką artystyczną dla niej były między innymi podróże - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Prymlewicz, kuratorka wystawy "Teresa Jakubowska. Z życia wycięte" w Muzeum Karykatury w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzeum Niepodległości pełne jest wyjątkowych wystaw". Beata Michalec zachęca do odwiedzin

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 23:59
- Zapraszamy przede wszystkim do Pałacu Przebendowskich - Radziwiłłów przy Alei Solidarności 62. Ma on swoją historię, tajemnice. W tej chwili jest po głównej modernizacji przeprowadzonej ze środków unijnych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Michalec, wicedyrektor Muzeum Niepodległości.
rozwiń zwiń