X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Maja Kluczyńska

"Najważniejsza jest historia". Anna Zoll o nowym festiwalu filmów krótkometrażowych

- Kategoria jest bardzo otwarta, międzynarodowa, więc nieważne, na jakiej szerokości geograficznej się jest, ani jaki ma się sprzęt. Nie mamy żadnego tematu, chcemy pokazać coś, czego nie widać, albo ciekawą historię ludzką, lub miejsca. Najważniejsza jest historia - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zoll, dyrektor generalna KinoGramu. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Maja Kluczyńska

10. Festiwal "Inspirowane Górami". Dyrektor wydarzenia: chcemy pokazywać ludzi, którym góry są bliskie

- Co roku staramy się przygotować ciekawy program, w którym pokazujemy zakopiańczyków, którzy albo się tutaj urodzili, albo mieszkają i z górami są w pewnym sensie związani zarówno przez fotografię czy malarstwo, jak i przez swoją służbę - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Staszak (dyrektor Festiwalu "Inspirowane Górami"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska KULTURA góry muzeum festiwal filmowy Zakopane

"Dla dzieci ważny jest element wspólnoty". Wkrótce rozpocznie się festiwal Kino Dzieci

- Dla dzieci jest ważne, żeby przeżywać z innymi rówieśnikami filmy. Patrzeć, w których momentach śmieją się, płaczą czy wzruszają nasze koleżanki i koledzy. To tracimy często w zaciszach domowych, ten element wspólnoty, doświadczenia i przeżywania - mówiła w audycji "Weekend kulturalny" na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Sinicka, programer festiwalu filmowego Kino Dzieci.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dzieci młodzież rozrywka kino FILM POLSKA Maja Kluczyńska KULTURA

III Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. "Jego kariera potoczyła się z prędkością wodospadu"

- Festiwal rozpoczyna się 18 września w amfiteatrze, koncertem Marii Meyer, która wcieli się w ordynkę. Z kolei niedziela to poranek z muzyką klasyczną z pobliskich Serpelicach. Wystąpi m.in. Małgorzata Długosz, Kamila Wąsik-Janiak - mówiła na antenie Polskiego Radia 24, Gabriela Kuc-Stefaniuk, współorganizator Festiwalu oraz rzecznik prasowy urzędu Biała Podlaska.
Zobacz więcej na temat:  regiony Biała Podlaska MUZYKA Maja Kluczyńska KULTURA Polskie Radio 24

Reżyser filmów o kard. Wyszyńskim i matce Czackiej

Okazało się, że - oprócz tego, że był posągową postacią i ważną osobą w Kościele - prymas był również zwykłym pogodnym, wesołym, ciekawym człowiekiem. Stąd się wzięła idea, żeby nagrać świadectwa osób, które jeszcze go pamiętają - mówił w Polskim Radiu 24 reżyser Piotr Górski. Gościem audycji była także siostra Agata franciszkanka z Lasek.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Maja Kluczyńska Polskie Radio 24 beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Stefan Wyszyński Elżbieta Róża Czacka FILM

"Odczuwam w tej poezji uniwersalizm". Maria Dzieduszycka o twórczości Yusefa Komunyaki

- Jak zauważył Edward Hirsch, członek jury Nagrody Herberta i bardzo ważny poeta i eseista w Stanach Zjednoczonych, Yusef Komunyaka ma równie mocną, jak Herbert tablicę wartości w swojej poezji. To bardzo mocne i ważne stwierdzenie, bardzo adekwatne - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Dzieduszycka, prezes Fundacji Im. Zbigniewa Herberta.
Zobacz więcej na temat:  literatura czytelnictwo Maja Kluczyńska Polskie Radio 24 POLSKA Zbigniew Herbert

Narodowe Czytanie 2021. Kolarski: wyjątkowa kampania społeczna, której celem jest promocja polskiej literatury

- Narodowe Czytanie to nie tylko przyjemność i wielkie wydarzenie, ale po 10 latach można powiedzieć, że znajduje także odbicie w statystykach czytelnictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP. W tym roku Polacy zarówno w kraju, jak i poza granicami będą czytali "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura Narodowe Czytanie 2021 kancelaria prezydenta Wojciech Kolarski czytelnictwo Maja Kluczyńska Polskie Radio 24 POLSKA

Film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". Wojenne losy Stefana Wyszyńskiego

- Ten film wpisuje się doskonale w uroczystości beatyfikacyjne i w rok 2021, którego Prymas jest patronem. Film związany zarówno z prymasem Stefanem Wyszyńskim, jak i matką Elżbietą Różą Czacką - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Syka, reżyser, autor scenariusza, współproducent filmu. Gościem audycji był także Maciej Syka, współproducent filmu.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki religia Polskie Radio 24 Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego społeczeństwo historia Polski POLSKA Maja Kluczyńska

Dyrektor NCK zaprasza w PR24 na Dziedziniec Kultury

- Na tej scenie jest pop, rock, muzyka elektroniczna, jazz, muzyka klasyczna, muzyka eksperymentalna. Cudowne rzeczy się dzieją i można powiedzieć, że Polska muzyką stoi, mamy cudownych artystów i ich prezentujemy na scenie Dziedzińca Kultury  - zachwalał w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Narodowe Centrum Kultury Rafał Wiśniewski Maja Kluczyńska MUZYKA muzyka rozrywkowa

"W Palestynie opór jest codziennością narodu". Sienkiewicz-Nowacka o swojej wystawie

- Pomyślałam, że tym projektem będę chciała zdemaskować ten opór, przejąć go na rzecz powszedniego języka - odebrać go dyskursowi militarnemu, ponieważ w Palestynie jest on codziennością - mówiła w Polskim Radiu 24 Ika Sienkiewicz-Nowacka (kuratorka wystawy "Codzienne formy oporu").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska KULTURA muzeum Warszawa Palestyna

"Nie sądziłem, że takie coś mi się przydarzy". Andrzej Dąbrowski o nowej piosence

- Tekst piękny, piosenka znana, spopularyzowana na całym świecie. Dodatkowo Piotr Baron powiedział, że jego kwintet jazzowy i orkiestra Sinfonia Iuventus będą do mojej dyspozycji. Niesamowite, nie sądziłem, że takie coś mi się w życiu przydarzy - opowiadał w Polskim Radiu 24 piosenkarz Andrzej Dąbrowski. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Dąbrowski Maja Kluczyńska MUZYKA muzyka rozrywkowa W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna