X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Aleksandra Mazurkiewicz o swojej wystawie: to próba definicji tego, czym jest język formy dla rzeźbiarza

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 23:59
- Wystawa jest moją autorską próbą definicji tego, czym jest język formy dla rzeźbiarza, jak on się nim posługuje, jak do niego dochodzi oraz jak wpływa na język formy w sztuce - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Mazurkiewicz, artystka zajmująca się rzeźbą. 
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: Materiały prasowe/Galeria Test

Wystawa "Język formy. Rzeźba, medalierstwo, mała forma rzeźbiarska" jest podsumowaniem czteroletniej pracy artystycznej Aleksandry Mazurkiewicz. Ekspozycja jest dostępna w Galerii Test w Warszawie do 24 marca.

Czytaj także:
kandinsky pap 1200.jpg
Wassily Kandinsky. Malarstwo, które można usłyszeć

Jak wyjaśniła artystka, prezentowane w galerii dzieła stanowią wystawę doktorską, a jej temat "bezpośrednio nawiązuje do pracy teoretycznej". 

- Wystawa jest moją autorską próbą definicji tego, czym jest język formy dla artysty rzeźbiarza, jak on się nim posługuje, jak do niego dochodzi oraz jak wpływa na język formy w sztuce - tłumaczyła rozmówczyni. 

Czytaj także:

Doktorat na ASP

Czytaj także:
Muzeum Narodowe w Warszawie 1200.jpg
Dr Łukasz Gaweł: nie ma muzeum bez zwiedzających

- Doktorat wygląda dość specyficznie, bo są to sztuki piękne - tłumaczyła Mazurkiewicz. - To naukowe poszukiwanie nieco się różni od doktoratów, jakie można zrobić na uniwersytecie - dodała artystka. 

Rzeźbiarka wyjaśniła, że doktorat ma Akademii Sztuk Pięknych "składa się przede wszystkim z pracy praktycznej". - W moim przypadku jest to wystawa rzeźb, medali i małych form rzeźbiarskich - przypomniała rozmówczyni. 

Doktorat wymaga również przygotowania pracy teoretycznej. - Oczywiście trzeba to poprzeć jakimś udokumentowaniem pisemnym i opisem dzieła - podkreślała Mazurkiewicz. Podobnie jak w przypadku innych prac dyplomowych, obowiązkowa jest jej obrona przed komisją egzaminacyjną.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
22:54 PR24_mp3 2021_03_06-23-36-03.mp3 Aleksandra Mazurkiewicz o swojej wystawie doktorskiej "Język formy. Rzeźba, medalierstwo, mała forma rzeźbiarska" ("Kulturalnie na temat")

***

Audycja: "Kulturalnie na temat" 
Prowadząca: Katarzyna Cygler 
Gość: Aleksandra Mazurkiewicz, artystka zajmująca się formą rzeźbiarską 
Data emisji: 06.03.2020
Godzina: 23.59

jbt/pr24

Czytaj także

Połączenie rzeźby i filmu, czyli wystawa prac Sylwestra Ambroziaka "Niewinność" w Toruniu.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 01:00
- Ten pokaz filmów i rzeźby jest pokazem szczególnym przede wszystkim ze względu na film. Jest tam prezentowanych sześć jego filmów. Są to eksperymentalne animacje, które on właściwie realizuje od 10 lat. To dzieła w całości opracowane i wymyślone przez rzeźbiarza - powiedział o wystawie "Niewinność" Krzysztof Stanisławski, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Gościem "Weekendu kulturalnego" był także Wacław Kuczma, kurator wystawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Jakubowska w Muzeum Karykatury. Kuratorka wystawy: satyryczka z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 11:56
- Pożywką artystyczną dla niej były między innymi podróże - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Prymlewicz, kuratorka wystawy "Teresa Jakubowska. Z życia wycięte" w Muzeum Karykatury w Warszawie.
rozwiń zwiń