X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa "Białoruś: Marsz Wolności". Fotograficzny zapis bohaterstwa i niezłomności

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 10:25
- Ekspozycja poświęcona jest wolności, białoruskiej opozycji, która od zeszłego roku zaczęła swoją manifestację wyrażania sprzeciwu. Wystawa przypomina trudne i dramatyczne wydarzenia, ale również tych, którzy są bezimiennymi bohaterami tych akcji - powiedział prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Fragment wystawy Białoruś: Marsz Wolności
Fragment wystawy "Białoruś: Marsz Wolności"Foto: nck.pl/M. Kulesza

Siedmioro fotografów, siedem pełnych emocji, osobistych relacji z protestów na Białorusi, które tworzą poruszającą wystawę fotografii: "Białoruś: Marsz Wolności". Te wyjątkowe zdjęcia można zobaczyć do 25 marca w warszawskiej galerii Kordegarda. Wstęp wolny.

MuzeumN1200/Forum
"Muzeum Niepodległości pełne jest wyjątkowych wystaw". Beata Michalec zachęca do odwiedzin

- Ekspozycja poświęcona jest wolności, białoruskiej opozycji, która od zeszłego roku zaczęła swoją manifestację wyrażania sprzeciwu. Białoruś na mapie Europy jest często niedostrzegana, traktowana jako wyłącznie strefa wpływu Federacji Rosyjskiej, a to przecież nasz bliski sąsiad, kraj, z którym wiele nas łączy, przede wszystkim na niwie artystycznej i kulturalnej - zwrócił uwagę dyrektor NCK.

Posłuchaj
20:53 PR24_mp3 2021_03_11-23-36-39.mp3 Prof. Rafał Wiśniewski o wystawie "Białoruś: Marsz Wolności" ("Weekend kulturalny")

Wystawa ma na celu przypomnienie trudnych i dramatycznych wydarzeń, do jakich dochodziło podczas protestów, ale również tych, którzy, jak stwierdził prof. Rafał Wiśniewski, są "bezimiennymi bohaterami tych akcji". - To tłumy Białorusinów manifestujących niezależność, wolność, a przede wszystkim ukochanie dla swojej ojczyzny - dodał gość Mai Kluczyńskiej.

Autorami zdjęć są osoby, które posiadają duże doświadczenie w zakresie fotografii. Prof. Wiśniewski przyznał, że mają odpowiednie kompetencje i kwalifikacje do tego, by prezentować swój dorobek. - Nie są to zdjęcia przypadkowe, są podpisane z imienia i nazwiska - dodał.

Więcej o wystawie "Białoruś: Marsz Wolności" w całej rozmowie.

Nie zabrakło również przedstawienia innych projektów poświęconych upamiętnieniu protestów społecznych na Białorusi.

***

Tytuł audycji: "Weekend Kulturalny"
Prowadziła: Maja Kluczyńska
Gość: prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury
Data emisji: 11.03.2021
Godzina emisji: 23.36

nck.pl/Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Temat II wojny światowej od zawsze istniał w moim domu". Michał Solarski o wystawie "The Airman"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 23:30
- Nigdy nie planowałem łączyć fotografii z historią, ale przez spotkanie z Piotrem Sikorą wydało mi się to naturalne - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Solarski, artysta.
rozwiń zwiń