X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Życie ptaków egzotycznych w wielkim mieście. "Dobrostan jest najważniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 10:54
Na ptaki patrzymy zupełnie inaczej niż jeszcze 10 lat temu. Amadyny wspaniałe, zeberki, mewki japońskie, słowiki chińskie, czy przeróżne papugi - obecnie stanowią one dla nas towarzyszy i przyjaciół, a nie wyłącznie "elementy hodowli". Jak o nie mądrze dbać? 
Audio
  • Opieka nad ptakami egzotycznymi - robisz to dobrze? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Vergani Fotografia/Shutterstock.com

papuga smutek depresja 1200.jpg
Depresja papug. "One też cierpią na samotność" >>>

Dobrostan ptaków egzotycznych to - jak przekonywał gość Czwórki - priorytet podczas ich hodowania. - Jeśli chcemy rozpocząć hodowlę tych ptaków, zamiast biec od razu do sklepu, przemyślmy czy będziemy mieli na to czas, cierpliwość i pieniądze - mówił Krzysztof Kałużny. Jak podkreślał, egzotyczne gatunki ptaków wymagają nierzadko także specjalistycznego podejścia i rozległej wiedzy. - Zwierzęta hoduje się od tysięcy lat, ale dopiero teraz zaczynamy normować w tym zakresie kwestie prawnie. Pięć podstawowych i równoważnych zasad zachowania dobrostanu zwierząt to: wolność od głodu i pragnienia, wolność od stresu i strachu, wolność od bólu, cierpienia, urazów i dyskomfortu, wolność do przejawiania swojego naturalnego behawioru - tłumaczył dr Tomasz Kokurewicz. Jak podkreślał

Czy ptakom żyje się lepiej, a może od zawsze pierzaści sąsiedzi mieli problemy z zaaklimatyzowaniem? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie mówiliśmy także o grzybach, które atakują wyłącznie jeden gatunek papug, a dr Maciej Grzegory odpowiadał na pytania słuchaczy Czwórki w Radiowej Poradni dla Zwierząt. Posłuchaj także nagrania całej godziny audycji "Dajesz radę", 17.06.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Krzysztof Kałużny (wrocławskie zoo, szef tamtejszego Działu Ptaków)

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sokół wędrowny. Wielki powrót do miast i lasów

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 18:16
W latach 70. i 80 ub. stulecia przez pestycydy, którymi opryskiwano uprawy, te drapieżne ptaki niemal w Polsce wyginęły. Dziś powracają, a w środowisku miejskim gustują w wysokich budynkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żubry, orły, bociany - dzikie symbole Polski

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 17:42
Jak przekonywał w rozmowie z Czwórką Grzegorz Adamiec, żubry to jeden z symboli ochrony polskiej przyrody. - W ubiegłym roku naliczono w naszym kraju 1873 osobniki, z czego 238 to były hodowle zamknięte. Ta liczba stale rośnie - mówił ekspert wrocławskiego zoo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie tajemnice myszołowa. Czego o nim nie wiesz?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 15:12
Są silne, zwinne i bardzo drapieżne. Spotkać je można także w Polsce, a najlepszym okresem do fotografowania ich jest właśnie zima. Sprawdzamy, jak żyją myszołowy.
rozwiń zwiń