X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gośka Isphording gra Grażynę Pstrokońską

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 18:54
W wykonaniu klawesynistki usłyszeliśmy w audycji utwór "Nawratil Ao-Tea-Roa", będący najnowszą kompozycją Grażyny Pstrokońskiej.
Audio
  • Klawesyn Gośki Isphording, debiutant Ryszard Lubieniecki, Agata Zubel w roli służącej-divy, drobiazg Bogusława Schaeffera z lat 60., Niccolò Castiglioni podpatruje naturę (Nokturn/Dwójka)
Klawesyn
KlawesynFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Gośka Isphording łączy ze sobą dwa światy: klawesyn współczesny (na którym grały Wanda Landowska i Elżbieta Chojnacka) i klawesyn historyczny (na którym grała muzykę nową Annelie de Man).

W audycji pojawił się również debiutant Ryszard Lubieniecki, który w dawnej spekulatywnej muzyce schyłku średniowiecza odnajduje dla siebie coś bardzo ważnego.

Ponadto słuchaliśmy fenomenalnego monodramu Sławomira Kupczaka do słów Pawła Krzaczkowskiego z fenomenalną Agatą Zubel w roli służącej-divy, przypomnieliśmy pewien krótki i treściwy drobiazg Bogusława Schaeffera z lat 60. oraz szukaliśmy form i kształtów muzyki Niccolò Castiglioniego podpatrzonych i podsłuchanych w naturze.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 23.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dźwiękowe rzeźby Teoniki Rożynek

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 11:57
Gościem audycji "Bita godzina" była jedna z najbarwniejszych osobowości muzycznych ostatnich lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

José Maria Florêncio: muzyka najnowsza jest jak biała kartka

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 14:04
- To fantastyczne doświadczenie móc tworzyć materiał, który się dostaje prosto od kompozytora obecnego na próbach i na koncertach – podkreślał José Maria Florencio. Dyrygent poprowadził Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia podczas koncertu inaugurującego 8. Festiwal Prawykonań.
rozwiń zwiń