X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Kujawy w muzyce Piotra Cedzidły

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 11:00
Gościem audycji był skrzypek ludowy urodzony w Nowym Targu, zamieszkały przez wiele lat w Krościenku nad Dunajcem, a od roku 1993 związany z Babiakiem na Kujawach, gdzie prowadzi orkiestrę dętą i pracuje jako dyrektor Domu Kultury.
Audio
  • Spotkanie ze skrzypkiem Piotrem Cedzidłą (Dwójka/Źródła)
Piotr Cedzidło
Piotr CedzidłoFoto: Kuba Borysiak PR

Piotr Cedzidło podczas tegorocznego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą reprezentował region Kujaw. 58-letni muzyk od 1993 pracuje w Babiaku, terenie granicznym między Kujawami i Wielkopolską, gdzie prowadzi także orkiestrę dętą. 
Muzyczną pasję realizuje wspólnie z żoną, która prowadzi tam czterogłosowy chór, do tego działa w reaktywowanej grupie śpiewaczej, występuje jako solista oraz członek rodzinnej kapeli ludowej Cedzidłów. 

W audycji opowiedział przede wszystkim o tym, czym dla niego są korzenie i tradycja. - To gwara, muzyka, strój. To jest wszędzie to samo, czy to w Pieninach, czy na Kujawach, różni się tylko w szczególikach - mówił gość, który wzrastał w regionie reprezentującym kulturą góralską, ale związał się z kulturą Kujaw. - To jest jak w jazzie. 

Piotr Cedzidło opowiadał m.in. o swojej pracy jako animatora kultury, muzykanta i wychowawcy, a także tym, z którego regionu tradycja jest dla niego ważniejsza.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość: Piotr Cedzidło (skrzypek ludowy, animator kultury)

Data emisji: 19.09.2019

Godzina emisji: 15.35

 atZobacz więcej na temat: folklor kultura ludowa

Czytaj także

Żywieckie fascynacje Brygidy Sordyl

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 16:00
- Kontakt z muzyką tradycyjną pozwolił mi połączyć dwie pasje. Finalnie wybrałam dom i kulturę ludową Beskidu Żywieckiego - mówiła w "Źródłach" Brygida Sordyl, z wykształcenia altowiolistka, z zamiłowania góralska śpiewaczka i badaczka tradycji wokalnej regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Rafalski z Jagodnego i jego rodzinna wytwórnia dłubanek

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 16:00
- Ojciec był stolarzem, a gdy roboty było mało, zaczął robić skrzypce, bo na to był zbyt. Ja zacząłem grać na skrzypcach, żeby lepiej się sprzedawały - mówił w archiwalnym nagraniu skrzypek z lutniczej rodziny Rafalskich z Gadki, przed II wojną światową znanej z wytwórstwa wiejskich dłubanych skrzypiec. 
rozwiń zwiń