X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dave Douglas: tworzymy muzykę, bo usłyszeliśmy muzykę

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 15:46
- Przyjaciel powiedział mi: kiedy jesteś młody, słuchasz swoich idoli, bohaterów. Z czasem to ty grasz, a oni słuchają ciebie - z innego wymiaru. To dobry sposób patrzenia na sztukę - mówił w Dwójce amerykański trębacz.
Audio
  • Dave Douglas w Warszawie. Z jazzmanem rozmawia Aleksandra Tykarska (Wybieram Dwójkę)
Dave Douglas
Dave DouglasFoto: ADRIAN RUIZ DE HIERRO/PAP/EPA

Dave Douglas przyjechał do Polski na koncert, który odbył się w warszawskim klubie Pardon, To Tu. Akurat kilka dni przed pierwszą rocznicą śmierci Tomasza Stańki. Obaj trębacze przyjaźnili się ze sobą. - Kiedy przeprowadził się do Nowego Jorku, spotkałem się z nim kilka razy. Przedstawiłem go mojej nauczycielce Laurie Frink, z którą zaczął pracować. Myślę, że to było dla niego cenne, bo choć zawsze brzmiał dobrze, to dawało mu to możliwość spotykania nowojorskich muzyków, grania z nimi i rozwoju. Oczywiście znałem już wcześniej jego muzykę – odbierałam ją jako tajemniczą, trudną do opisania… On sam z kolei, gdy go poznałem, wydał mi się taki bezpośredni, otwarty. Wspaniały człowiek - wspominał muzyk.

Podczas warszawskiego koncertu w klubie Pardon, To Tu Dave Douglas w kwintecie zaprezentował projekt Engage. To bezpośrednia kontynuacja projektu Uplift, który artysta zagrał w listopadzie ubiegłego roku podczas 16. Jazzowej Jesieni im. Tomasza Stańko. Engage niesie wyjątkowe, nie tylko muzyczne przesłanie.

- Uplift miał być sygnałem, że jako muzycy chcemy działać na rzecz ochrony środowiska, praw kobiet, równości ekonomicznej czy rasowej, edukacji – ogólnie: na rzecz ludzkości i sztuki. Poruszyliśmy kwestie takie jak klimat czy służba zdrowia, która w USA jest źródłem poważnych problemów. Co do projektu Engage – poczułem, że teraz przyszła kolej na zaangażowanie ludzi w te problemy. Chcę pobudzić dyskusję. Nie twierdzę, że wiem wszystko, ale czuję, że warto o tym rozmawiać - tłumaczył gość Dwójki.

W rozmowie trębacz podzielił się także spojrzeniem na karierę artysty, podejście do nauczania muzyki oraz swoimi muzycznymi ambicjami. Szczegóły - w nagraniu audycji.

***

RozmawiałaAleksandra Tykarska

Gość: Dave Douglas (trębacz)

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 16.10

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jonathan Finalyson o muzyce ukrytej w partii szachów

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 09:00
- W utworze "Cap vs. Nim" wziąłem na warsztat rozgrywkę pomiędzy Jose Raulem Capablancą i Aronem Nimzowitschem - o przekładaniu ruchów figur szachowych na dźwięki opowiadał w Dwójce ceniony jazzowy trębacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaimie Branch: ważne, żeby nie traktować siebie zbyt poważnie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 15:11
- Moim zdaniem jest różnica pomiędzy humorem a byciem niepoważnym. To dwie różne rzeczy. Da się pogodzić poczucie humoru z poważnym podejściem - mówiła w Dwójce słynna amerykańska trębaczka.
rozwiń zwiń