X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Niepokorni naukowcy. Rozmowy Karola Jałochowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 10:06
- To są ludzie, którzy na jakimś etapie swojego życia zakwestionowali obecny stan nauki, stan duchowy i światopoglądowy swojego środowiska i poszli naprzód - mówił w Dwójce dziennikarz i autor książki "Heretycy, Buntownicy, Wizjonerzy. 22 podróże z największymi umysłami naszych czasów".
Audio
  • Karol Jałochowski o książce "Heretycy, Buntownicy, Wizjonerzy. 22 podróże z największymi umysłami naszych czasów" (Poranek Dwójki)

Karol Jałochowski to ceniony dziennikarz naukowy, który przemierzył cały świat, aby porozmawiać z najwybitniejszymi naukowcami, wśród których są nobliści, odkrywcy struktury DNA, konstruktorzy bomby atomowej, kosmologowie i kryptolodzy kwantowi. Rozmowy dotyczą kluczowych, najistotniejszych pytań dotyczących naszej obecności we Wszechświecie. Autor podkreślił, że początkowo zupełnie nie myślał o wydaniu zbioru tych rozmów, podążał jedynie śladem własnej ciekawości, której książka jest owocem albo nawet efektem ubocznym.

Dziennikarz opowiadał, że każde z tych spotkań było zupełnie inne i musiał znaleźć inny sposób na otwarcie każdego rozmówcy. - Myślę, że pomagało to, że rozmawialiśmy nie o nauce, tylko o sprawach zupełnie fundamentalnych. O tym, czym jest wolna wola, czym są omamy, czy są one skalowalne, czy można mieć mniej lub więcej wolnej woli, gdzie się to wszystko zaczyna - tego typu pytania zahaczają o domenę nauki, ale są uniwersalne i można je zadać pod każdą szerokością geograficzną i w każdym języku - mówił Karol Jałochowski. - Okazuje się, że mamy wspólny obszar niewiedzy i to dobry punkt wyjścia do rozmowy.

Kim są bohaterowie książki? Jakim kluczem kierował się Karol Jałochowski, zadając pytania? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Karol Jałochowski (dziennikarz, twórca filmów, autor książki "Heretycy, Buntownicy, Wizjonerzy. 22 podróże z największymi umysłami naszych czasów")

Data emisji: 30.10.2019

Godzina emisji: 8.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak i o czym milczeć w rozgadanym świecie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 16:00
Wydaje się, że w świecie pełnym ekspertów od wszystkiego umiejętność milczenia jest niezwykle potrzebna. O różnych znaczeniach milczenia rozmawialiśmy z prof. Robertem Piłatem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oko w oko z własnym strachem

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 18:38
W audycji rozmawialiśmy o miejscu strachu w strukturze mózgu, o roli tego uczucia w naszym funkcjonowaniu, o przyczynach strachu i sposobach radzenia sobie z nim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Utopia to konstrukcja myślowa nowożytności"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 14:44
- Wszystkie utopie są charakterystyczne dla momentu, w którym znaczna część nadziei europejskich intelektualistów przestała być lokowana w chrześcijańskiej obietnicy zbawienia - mówił w Dwójce prof. Andrzej Leder.
rozwiń zwiń