X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Agnieszka Seifert: Zbyszek chciał robić muzykę do westernów

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 17:50
- Marzył, że będzie komponował do filmów, i jemu by się to udało, bo on nie znał w swoim życiu porażek, wszystko przychodziło mu łatwo - tak legendarnego jazzowego skrzypka wspominała w Dwójce jego żona.
Audio
  • Agnieszka Seifert i John Scofield wspominają Zbigniewa Seiferta (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zbigniew Seifert
Zbigniew SeifertFoto: mat. pras. Fundacja im. Zbigniewa Seiferta

15 lutego upływa 40 lat od śmierci Zbigniewa Seiferta. Zmarł w szpitalu w Buffalo, w stanie Massechusetts, po wyniszczającej chorobie. Miał niespełna 33 lata. Za życia uznawany był za wizjonera jazzowych skrzypiec. Tomasz Stańko mówił o nim: "To nasz narodowy skarb".

Żona muzyka wspominała w Dwójce, że na skrzypcach grał jak na saksofonie: - Gdy go pytałam, jak to jest możliwe, bo to przecież dwa odmienne instrumenty, odpowiadał, żebym wyobraziła sobie, że stoi na rękach i gra na skrzypcach nogami.

Agnieszka Seifert wspominała wspólne chwilę z mężem ("byłam dla niego idealnym słuchaczem"), mówiła o muzycznej lawinie, którą spowodowały jego nagrania oraz opowiedziała o ważnej sesji nagraniowej z legendarną grupą Oregon.

Drugim gościem audycji był John Scofield, świadek i uczestnik ostatniej studyjnej sesji Seiferta "Passion", a także specjalnego krakowskiego koncertu wieńczącego konkurs, podczas którego, u boku Johna Medeskiego i Big Bandu Nikoli Kołodziejczyka, wykonane zostały kompozycje Zbigniewa Seiferta.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Przygotowała:  Aleksandra Tykarska

Goście: Agnieszka Seifert (żona muzyka), John Scofield (gitarzysta jazzowy)

Data emisji: 15.02.2019

Godzina emisji: 17.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jean-Luc Ponty: dla mnie inspiracją były dęciaki

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 13:00
- Gdy zaczynałem, nie istniały żadne wzory wykorzystania skrzypiec w nowoczesnym jazzie. Próbowałem więc grać jak saksofoniści i trębacze - mówił w Dwójce legendarny skrzypek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Smoczyński: nie znam lepszej biografii niż "Ja, Urbanator"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 08:00
- Główną przyczyną, dlaczego ta książka jest aż tak interesująca, jest oczywiście bujne życie Michała Urbaniaka. Jednak gdyby nie sposób, w jaki Andrzej Makowiecki to opowiedział, cała historia na pewno byłaby mniej barwna i wciągająca - mówił w Dwójce skrzypek znany m.in. z zespołu Atom String Quartet.
rozwiń zwiń