X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Erozja kontrolowana według Gaby Kulki

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 15:19
- W połowie płyty następuje tąpnięcie i utwory zaczynają kruszeć, rozpadać się na mniejsze kawałki, ale w sposób kontrolowany - mówiła o swoim nowym albumie Gaba Kulka.
Audio
  • Gaba Kulka o swojej najnowszej płycie "Kruche" (Pop-południe/Dwójka)
Gaba Kulka i jej kruchość kontrolowana
Gaba Kulka i jej kruchość kontrolowanaFoto: PAP/Marcin Bednarski

Materiał na płytę pt. "Kruche" piosenkarka i kompozytorka nagrywała na raty przez dwa kolejne sezony wiosenne, w maju. - Należy nagrywać wtedy, gdy jest najwięcej energii życiowej - zauważyła. Jesień z kolei jest doskonałym czasem, by podzielić się swoją twórczością z innymi. Dlatego premiera krążka odbyła się na początku września. - To dobry moment, jeśli jest się takim artystą jak ja, który gra koncerty w klubach i teatrach - tłumaczyła Gaba Kulka w Dwójce.

A jest się czym dzielić. "Kruche" to płyta osobliwa, w pewnym sensie przełamana na pół. Zaczyna się energetycznie, z czasem jednak - jak mówi piosenkarka - eroduje. - Kruchość to drobna nieodporność, niestawianie oporu, który jednak nie równa się przegranej - tłumaczyła. Odcienie tej swoistej niezłomnej słabości, można odszukać w warstwie tekstowej i muzycznej kompozycji, które znalazły się na krążku.

- Album, w przeciwieństwie do poprzedniego, nie koncentruje się na przetwarzaniu sztuki czy kultury, tylko zmierza do spraw zewnętrznych, które dotyczą większych grup ludzi. Jest mniej introwertyczny - precyzowała Gaba Kulka. Piosenkarka opowiadała też w audycji o swoich planach koncertowych. 

***

Tytuł audycji: Pop-południe

Rozmawiał: Andrzej Zieliński

Data emisji: 17.09.2016

Godzina emisji: 16.00 

pkur/mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak