X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Startuje Festiwal Kultury Żydowskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 15:19
Jednym z tematów, który będzie przewijał się przez cały krakowski festiwal, jest kibuc. O rozpoczynającym się w piątek, 27 czerwca, święcie kultury żydowskiej porozmawiamy w "Poranku Dwójki”.
Fragm. plakatu 24. Festiwalu Kultury Żydowskiej (Mizrach)
Fragm. plakatu 24. Festiwalu Kultury Żydowskiej ("Mizrach") Foto: mat. prasowe

Podczas festiwalu kibuc będzie rozpatrywany jako fenomen społeczny, polityczny, architektoniczny, ale też… kulinarny: zarówno w kontekście izraelskim, jak też polskim. Zostaną zaprezentowane relacje byłych i aktualnych kibucników (Yael Neeman, Alex Dancyg), nie zabraknie spojrzenia z zewnątrz na tematykę kibucową (Yuval Yasky, Konstanty Gebert, Kibuc Grochów).
Organizatorzy pokażą, jak kultura żydowska inspirowała różne subkultury, ale też jak niektóre z nich (np. punk) były absorbowane przez Żydów. Tradycyjnie już będzie okazja do nauki tańców żydowskich, poznania tajników żydowskiej kuchni, muzyki klezmerskiej. Przy okazji festiwalu powstanie na Kazimierzu kolejny mural – tym razem w wykonaniu izraelskiego kolektywu Broken Fingaz.
Naszym gościem po godz. 8.35 będzie dyrektor festiwalu Janusz Makuch.
Poza tym w "Poranku Dwójki": po godz. 7.45 "Archiwalnia", natomiast po 7.35 zaprosimy na premierę spektaklu "Broniewski" w Teatrze Wybrzeże (27 czerwca).
W konkursie "Płyta tygodnia" do wygrania album Martha Argerich & Friends - potrójny krążek z nagraniami zarejestrowanymi podczas ubiegłorocznego festiwalu "Progetto Martha Argerich" w Lugano. Wydawnictwo firmy Warner Classics.
Oprócz tego w audycji: "Słowo na dzień", wiadomości,  "Piosenka z rekomendacją" (tym razem wyboru dokonuje Janusz Prusinowski).
Zaprasza Marcin Pesta.
27 czerwca (piątek), godz. 6.00-9.00
jp/mc

Zobacz więcej na temat: Kraków KULTURA Żydzi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mazur i kujawiak to także muzyka żydowska

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 17:00
Zespoły klezmerskie znów tryumfowały na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Ze zdobywcami II nagrody - Meadow Quartet i Tomas Dobrovolskis - oraz wyróżnienia - zespołem Sztetl - rozmawiała Agnieszka Sterczyńska.
rozwiń zwiń