Paulo Sousa po meczu Anglia - Polska: zeszliśmy z boiska smutni, bo mogliśmy uzyskać na Wembley więcej

2021-04-01, 07:34

Selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa Polski, przyznał, że jest rozczarowany wynikiem meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią (1:2), bo polscy piłkarze zasłużyli na więcej. Uważa, że w drugiej połowie jego zespół był lepszy.

• Prowadzenie gospodarzom zapewnił Harry Kane, napastnik trafił z rzutu karnego w 19. minucie
  • W 58. minucie meczu wyrównał Jakub Moder, a wynik spotkania ustalił Harry Maguire (85.)
  • Już od momentu wylosowania grup eliminacji mistrzostw świata wiadomo było, że wyjazdowy mecz z Anglią będzie dla biało-czerwonych teoretycznie najtrudniejszy
  • Na dodatek z powodu kontuzji nie mógł zagrać Robert Lewandowski, który we wcześniejszych dwóch spotkaniach (3:3 z Węgrami w Budapeszcie i 3:0 z Andorą w Warszawie) zdobył łącznie trzy bramki

- Zarówno ja, jak i zawodnicy zeszliśmy z boiska smutni, bo mogliśmy uzyskać na Wembley więcej – powiedział Paulo Sousa na konferencji prasowej po meczu.

Przyznał, że w pierwszej połowie Polakom zabrakło koncentracji i zwrócił uwagę, że obie bramki stracili po stałych fragmentach gry, więc jest to element, nad którym trzeba będzie pracować. Tego braku koncentracji zabrakło zwłaszcza przy interwencji Michała Helika, po której w pierwszej połowie odgwizdany został rzut karny.

Podkreślił, że selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate pracuje z drużyną od 2016 roku, a dla niego jest to dopiero trzeci mecz, na dodatek rozegrany w ciągu zaledwie kilku dni.

- Nie jestem zadowolony z wyniku, ale myślę, że jesteśmy w dobrym miejscu startu – ocenił.

Portugalczyk zapytany o różnicę w poziomie gry między pierwszą a drugą połową, tłumaczył, że drużyna jest dopiero na etapie budowy i elementy, które chciałby wprowadzić, jeszcze nie funkcjonują tak, jak powinny.

-Jestem pewien, że gdybyśmy mieli wszystkich zawodników do dyspozycji, nasza gra byłaby bardziej przekonująca – zauważył.

- Jestem zadowolony z tego, jak nasi zawodnicy zagrali, jak reagowali, jaką zaprezentowali mentalność. Musimy zapewnić, że będziemy dalej iść z tą mentalnością i jestem pewien, że przy wszystkich zawodnikach zdrowych możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy – podkreślił selekcjoner biało-czerwonych.

górski serwis grafika 1200 .jpg

Eliminacje MŚ potrwają od marca do listopada 2021 roku. Na MŚ zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy grup, reprezentacje z drugich miejsc trafią zaś do baraży. Zagrają w nich także drużyny najwyżej sklasyfikowane w Lidze Narodów w sezonie 2020/2021, spośród tych, które nie zajmą pierwszej lub drugiej lokaty w grupie eliminacji.

Łącznie 12 reprezentacji zostanie podzielonych na trzy ścieżki barażowe, w których rozegrają półfinały i finały. W ten sposób zostanie wyłonionych pozostałych trzech uczestników MŚ 2022 ze strefy europejskiej.

Były bramkarz naszej kadry Adam Matysek jest zdania, że selekcjoner Polaków Paulo Sousa nie trafił z wyborem odpowiedniej "jedenastki" na to spotkanie (IAR) 0:44
+

Mundial w Katarze odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.

El. MŚ 2022: Anglia - Polska. Moder niemal został bohaterem, Bednarek trzymał obronę [OCENY]