X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Boris Johnson i Joe Biden podpisali nową Kartę Atlantycką

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 20:38
Globalna współpraca w zakresie ochrony zdrowia, demokracja, otwarte społeczeństwa, rządy prawa, suwerenność państw, centralna rola NATO, walka ze zmianami klimatycznymi i cybeprzestępczością. To wartości, o jakie wspólnie chcą walczyć Brytyjczycy i Amerykanie. Znalazły się w Nowej Karcie Atlantyckiej - dokumencie podpisanym przez premiera Borisa Johnsona i prezydenta Joe Bidena. To nawiązanie do historycznego dokumentu stworzonego przez Winstona Churchilla i Franklina D. Roosevelta.
Boris Johnson i Joe Biden
Boris Johnson i Joe BidenFoto: PAP/EPA/Hollie Adams / POOL

- Zobowiązujemy się, by ściśle współpracować współpracy ze wszystkimi partnerami, którzy podzielają nasze demokratyczne wartości i by przeciwdziałać wysiłkom tych, którzy chcą podważyć nasze sojusze i nasze instytucje - czytamy w dokumencie podpisanym przez liderów Zjednoczonego Królestwa i Stanów Zjednoczonych. Joe Biden spotkał się z brytyjskim premierem w Kornwalii, gdzie jutro rozpocznie się szczyt G7.

Posłuchaj
00:25 11129169_1.mp3 Prezydent Biden o Nowej Karcie Atlantyckiej (IAR)

 

mid-epa biden johnson 1200.jpg
Dr Winkler: interesy amerykańskie i brytyjskie są do siebie bardzo zbliżone

Roosevelt i Churchill

Lider USA przypomniał, że pierwsza karta powstała jeszcze w czasie II wojny światowej. - 80 lat temu premier Winston Churchill i prezydent Franklin Delano Roosevelt podpisali Kartę Atlantycką. To była deklaracja podstawowych wartości. Obietnica, że Londyn i Waszyngton wspólnie zmierzą się z wyzwaniami tamtej ery. Dziś pogłębiamy to zobowiązanie dzięki odświeżonej nowej karcie, zaktualizowanej tak, by powtórzyć tę obietnicę w odniesieniu do wyzwań naszego wieku - zadeklarował amerykański prezydent.

Czytaj także:

Z perspektywy Londynu Nowa Karta Atlantycka to część budowy nowej, pobrexitowej Brytanii, która według deklaracji Borisa Johnsona ma być "Brytanią globalną". Z kolei dla Waszyngtonu to część nowego otwarcia, które prezydent Biden chce promować podczas swej wizyty w Europie. Administracja Demokratów deklaruje, że chce być bardziej zaangażowana w sprawy międzynarodowe, niż poprzednia i aktywnie włączać się w walkę o to, co postrzega jako wartości świata zachodniego.

dz

Czytaj także

Mateusz Morawiecki w amerykańskim "Newsweeku": jesteśmy bardzo zawiedzeni decyzją USA ws. Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 11:40
Premier Mateusz Morawiecki stwierdził w środowym wywiadzie dla amerykańskiego "Newsweeka", że Polska jest bardzo zawiedziona odstąpieniem od części sankcji USA wobec Nord Stream 2. Jak dodał, zmiana polityki Waszyngtonu jest oparta na "fałszywych nadziejach" naprawy relacji z UE, bo "Niemcy nie są Unią" i "mają swoje interesy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pietrzak: musimy protestować, kiedy oskarża się Polskę o brak demokracji

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:10
- Nie możemy sobie pozwolić, by mówiono o braku demokracji w Polsce i systemie autorytarnym - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, artysta kabaretowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joe Biden w Europie. Dr Winkler: USA wracają do polityki Obamy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 18:30
- Mamy niejako powrót do stanowiska Baracka Obamy, czyli znaczącego wsparcie dla integracji europejskiej, a zwłaszcza dla Niemiec, które stały się głównym partnerem dla administracji Joe Bidena. Wyrazem tego jest wycofanie się USA z sankcji wobec Nord Stream 2 i umożliwienie współpracy niemiecko-rosyjskiej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń