X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PE podjął temat wysokich cen energii. Łączy się to z Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 21:45
Posłowie Parlamentu Europejskiego podjęli temat rosnących cen energii przy okazji prezentacji reportu o stanie Unii Energetycznej. Rozmawiali także o Europejskim Nord Stream 2, Europejskim Zielonym Ładzie i transformacji energetycznej. 
PE podjął temat wysokich cen energii. Łączy się to z Nord Stream 2
PE podjął temat wysokich cen energii. Łączy się to z Nord Stream 2Foto: PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Z przedstawionego raportu wynika, że w tym roku udział odnawialnych źródeł energii w koszyku energetycznym Europy wyniósł 22 procent, co - w oczach Komisji - jest zadowalającym wynikiem.

W ocenie konserwatystów instytucje europejskie za bardzo skupiają się jednak na utrzymaniu tempa przemian, a za mało na rosnących cenach energii. Deputowani apelowali o zablokowanie gazociągu Nord Stream 2, zwiększenie dostaw paliw z innych źródeł, utrzymanie w przyszłości większych rezerw paliwowych, a także o ograniczenie handlu prawami do emisji CO2.

Przyszłość energetyczna UE

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Krasnodębski zaznaczył, że wysokie ceny energii mają realne konsekwencje społeczne. "W 2019 roku ubóstwo energetyczne dotknęło 31 milionów obywateli Unii Europejskiej" - powiedział.

Tymczasem w ocenie socjaldemokratów sposobem na walkę ze skokami cen energii w przyszłości jest zwiększenia inwestycji w odnawialne źródła energii. Jak mówił Łukasz Kohut z Wiosny, "choć zwiększa się udział odnawialnych źródeł energii, to jednak trwa to zbyt długo".

Unia Europejska chce, by do 2030 roku emisja dwutlenku węgla zmalała o 55 procent. Część państw, w tym Polska, uważa, że nie uda się to bez ogromnego wsparcia finansowego dla obszarów z gorszą pozycją startową.

Posłuchaj
00:58 11418092_1.mp3 Parlament Europejski dyskutował o rosnących cenach energii - relacja Karola Surówki (IAR) 

Zobacz także: Paweł Jabłoński w Polskim Radiu 24

Czytaj także:

ng

Czytaj także

Waszczykowski: KE stygmatyzuje polski rząd, bo chce doprowadzić do jego upadku

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 16:06
- Rozgrywka na temat wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest tylko kontekstem, tłem rozgrywek, jakie toczą się w Brukseli między instytucjami europejskimi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuźmiuk: jeśli UE będzie przestrzegać zapisów pakietu energetycznego, Rosję czeka długa batalia ws. Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 14:20
- Na drodze certyfikacji Nord Stream 2 są poważniejsze przeszkody niż wstrzymanie certyfikacji przez niemiecką agencję. Rosjan czeka długa batalia - pod warunkiem, że niemiecki regulator, a później także Unia Europejska będą konsekwentnie stosowały zapisy trzeciego pakietu energetycznego - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Toczy się bitwa o przyszłość Europy". Legutko odczytał w PE list od premiera Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 19:14
- Mamy do czynienia z zaplanowaną akcją prowokacyjną, której migranci są tylko narzędziami Łukaszenki, a celem jest destabilizacja w Europie - powiedział europoseł PiS prof. Ryszard Legutko w Parlamencie Europejskim podczas sesji plenarnej w Strasburgu. Następnie eurodeputowany odczytał list Mateusza Morawieckiego. 
rozwiń zwiń