X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie możemy zgodzić się na jej zamknięcie". Na spotkaniu Rady OECD w Paryżu wiceszef MSZ zabrał głos ws. kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 11:41
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński złożył wizytę w Paryżu i wziął udział w posiedzeniu rady ministerialnej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - OECD. W rozmowie z Polskim Radiem wiceszef MSZ zaznaczył, że głównym tematem rozmów było wzmocnienie światowych gospodarek po pandemii koronawirusa.
Widok na kopalnię Turów
Widok na kopalnię TurówFoto: shutterstock.com/Peteri
Turów Elektrownia free 1200.jpg
"To jest bezczelne". Smoliński o propozycji Czech ws. kopalni Turów

Wiceminister Paweł Jabłoński mówił Polskiemu Radiu, że jednym z działań polskiego rządu, wynikającym z koronakryzysu i wspieranym przez OECD, jest reforma służby zdrowia.

Posłuchaj
01:01 11330857_2.mp3 Paryż: wiceminister Paweł Jabłoński wziął udział w posiedzeniu rady ministerialnej OECD - relacja Stefana Foltzera (IAR)

Czytaj także:

- Te reformy, które realizujemy - czyli zwiększenie nakładów na służbę zdrowia w ramach Polskiego Ładu i w ramach rządowych reform podatkowych - to ma służyć właśnie temu, żeby obywatele mieli jak najlepszy dostęp do usług medycznych na dobrym poziomie - podkreślił wiceszef MSZ.

1200_Turów_shutterstock.jpg
"Czesi wiedzą, że jesteśmy w sytuacji podbramkowej". Marszałkowski o sporze wokół kopalni Turów

Paweł Jabłoński nawiązał do przypadającego w tym roku 25-lecia polskiej obecności w OECD. - Bilans 25 lat członkostwa w OECD jest zdecydowanie pozytywny. Także jeżeli chodzi o działalność w ramach komitetu pomocy rozwojowej OECD, gdzie zaczynaliśmy jako państwo beneficjent, a dziś jesteśmy w elitarnym gronie państw darczyńców - podkreślił Paweł Jabłoński.

Wiceszef MSZ tłumaczył, że istotną kwestią dla państw OECD - również dla Polski - jest tworzenie sprawiedliwego systemu opodatkowania międzynarodowych firm oraz wspieranie transformacji ekologicznej.

Pytany o medialne doniesienia ws. budowy w Polsce małych elektrowni atomowych typu "SMR" polityk stwierdził, że są to bardzo obiecujące technologie i że rząd przygotowuje dalsze działania w kwestii atomu.

Wiceszef MSZ odniósł się także do negocjacji z Czechami w sprawie kopalni Turów. - Z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa energetycznego, także z punktu widzenia interesów regionu, nie możemy zgodzić się na zamknięcie kopalni, bo to byłoby katastrofą dla polskiego systemu energetycznego i dla mieszkańców tego regionu. Na pewno na to nie pozwolimy - dodał. Paweł Jabłoński powiedział, że nie jest optymistą w sprawie kontynuacji negocjacji z czeskimi władzami.

pb

Czytaj także

Dr Dawid Piekarz: nie godząc się na porozumienie z Polską, Czesi wiele tracą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 13:49
- 50 mln euro to jest kara płacona przez Polskę przez 100 dni. W związku z tym, siłą rzeczy, Czesi, którzy w tym momencie odmawiając zawarcia porozumienia, tak naprawdę sprawiają, że pieniądze, które by trafiły do ich kieszeni, jeżeli Polska będzie te kary płaciła, trafią po prostu do kasy w Brukseli. Z tego punktu widzenia ewidentnie Czechom się to nie opłaca - mówił w Polskim Radiu dr Dawid Piekarz (Instytut Staszica)
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zostanie zamknięta". Eurodeputowana zapewnia pracowników kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 12:59
Anna Zalewska powiedziała, że trzeba ludziom jasno powiedzieć, iż kopalnia Turów nie zostanie zamknięta i mogą być spokojni o swoje miejsca pracy oraz przyszłość. Jej zdaniem to m.in. działania ekologów doprowadziły do niepokoju społecznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sankcje finansowe i niewypowiadalność nie mogą być standardem umowy". Soboń o Turowie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 17:37
- Standardem umowy międzyrządowej w sprawie kopalni Turów nie mogą być ani sankcje finansowe, ani niewypowiadalność takiej umowy - ocenił wiceszef MAP Artur Soboń. Jego zdaniem, końcowa faza rozmów z Czechami pokazała, iż ze strony czeskiej nie było woli porozumienia.
rozwiń zwiń