X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Czesi wiedzą, że jesteśmy w sytuacji podbramkowej". Marszałkowski o sporze wokół kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 19:13
- Każdy kolejny dzień niepodpisania porozumienia oznacza naliczanie kar, które nałożył na nas Trybunał Sprawiedliwości UE. Czesi są w wygodnej sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (portal BiznesAlert.pl).
Widok na kopalnię Turów
Widok na kopalnię TurówFoto: shutterstock.com/Peteri
Antoni Macierewicz 1200.JPG
"Nie ma żadnego powodu, by Polska ustępowała przed czeską kampanią wyborczą". Macierewicz o sporze o Turów

W piątek w Pradze odbyła się 17. runda polsko-czeskich negocjacji. Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka poinformował, że rozmowy nie przyniosły rezultatów z powodu eskalowania przez stronę czeską żądań, których spełnienie uczyniłoby negocjowaną umowę ws. Turowa "niewypowiadalną".

Czytaj także:

Mariusz Marszałkowski (portal BiznesAlert.pl), który był gościem Polskiego Radia 24, zaznaczył, że "intencji strony polskiej możemy być pewni". - U nas chęć podpisania protokołów jest duża. Ze strony czeskiej ta chęć nie musi być taka, jak my byśmy chcieli - powiedział.

Posłuchaj
21:52 PR24_mp3 2021_10_02-18-05-47.mp3 Marszałkowski: w Czechach dużą rolę odgrywa kontekst wyborczy (Temat dnia/Gość PR24)

- To wynika m.in. z kwestii negocjacyjnej. Czesi wiedzą, że jesteśmy w sytuacji podbramkowej. Każdy kolejny dzień niepodpisania porozumienia oznacza naliczanie kar, które nałożył na nas Trybunał Sprawiedliwości UE. Czesi są w wygodnej sytuacji - dodał.

kopalnia zdjęcie 1200.jpg
"Nie chcieli zdradzić, ile wody pompują z ujęcia Uhelna". Sprawdziliśmy, jak wyglądały rozmowy z Czechami [REPORTAŻ]

- To nam zależy na jak najszybszym porozumieniu. W Czechach dużą rolę odgrywa kontekst wyborczy - to przekłada się również na ostrzejszą retorykę. Trudno mieć złudzenia, że czeska strona będzie chciała podpisać porozumienie jeszcze przed wyborami - skonstatował.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadził: Krzysztof Grzybowski
Gość: Mariusz Marszałkowski (portal BiznesAlert.pl)
Data emisji: 02.10.2021
Godzina emisji: 18.06

***

Turoszowski kompleks energetyczny (opr. Adam Ziemienowicz, Maciej Zieliński/PAP) Turoszowski kompleks energetyczny (opr. Adam Ziemienowicz, Maciej Zieliński/PAP)

pb

Czytaj także

Prof. Reginia-Zacharski o sporze dot. KWB Turów: Czechom chodzi o "trzymanie kotła pod parą"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 11:16
- Czesi, trochę nieudolnie, starają się wysyłać sygnały, że są pełni dobrej woli, wszystko jest na dobrej drodze, ale przekaz podskórny idzie taki, że na razie tego sporu nie mogą zakończyć, co uprawdopodobnia istotę wątku przedwyborczego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Porozumienie jest gotowe, jednak brak zgodności, co do jego długości". Czesi o sprawie Turowa

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 17:55
Politycy w Czechach uważają, że umowa z Polską w sprawie kopalni Turów jest praktycznie gotowa, ale kraje mają różne poglądy na temat czasu jej trwania - strona polska miała proponować możliwość wypowiedzenia porozumienia po dwóch latach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostały zerwane przez eskalację czeskich żądań". Kurtyka o negocjacjach ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 19:45
- Negocjacje ws. wypracowania umowy dotyczącej kopalni Turów zostały zerwane ze względu na eskalację żądań wobec Polski - podkreślił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Dodał, że Polska zaproponowała m.in. wsparcie finansowe w wysokości 50 mln euro.
rozwiń zwiń