X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Grzybowski

"Nikt nie wierzył w samobójstwo". W PR24 o śmierci Jolanty Brzeskiej

Minęło 10 lat od śmierci legendy walki o prawa lokatorów Jolanty Brzeskiej. Chociaż powszechnie uważa się, że działaczka została zamordowana, pierwotnie w śledztwie uznano, że popełniła samobójstwo. Teraz do kin wchodzi film opowiadający jej historię, a kontynuujące misję Jolanty Brzeskiej działaczki lokatorskie przypominają, że mimo upływu lat w śledztwie dotyczącym jej śmierci nic się nie zmieniło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA społeczeństwo Warszawa regiony mazowieckie reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna dzika reprywatyzacja Jolanta Brzeska

Dr Jacek Raubo o zagrożeniu konfliktem hybrydowym: ważna jest kooperacja UE i NATO

- Od początku kluczowe było podkreślanie kooperacji UE z NATO. Jako wspólnota europejska wykonaliśmy tutaj o wiele większą pracę, niż miało to miejsce wcześniej w podobnych sytuacjach kryzysowych - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo, analityk portalu Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka granica Władimir Putin Białoruś ŚWIAT Europa Krzysztof Grzybowski

Dr Agnieszka Bryc o aktywności Rosji: próba wywierania presji na Zachód lub zdestabilizowania Ukrainy

- Nie ma znaczenia, że prezydent Zełenski mówi o planowanym zamachu stanu, agresja rosyjska trwa od kilku lat, od momentu aneksji Krymu - mówiła w Polskim radiu 24 dr Agnieszka Bryc (Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka granica Władimir Putin Białoruś ŚWIAT Europa Krzysztof Grzybowski Agnieszka Bryc

"Realpolitik czy działanie irracjonalne?". Andrzej Rafał Potocki o rozmowie Merkel-Łukaszenka

- Te tajemnicze rozmowy Angeli Merkel, te telefony do Alaksandra Łukaszenki są rzeczą naprawdę zastanawiającą. O czym pani kanclerz z panem Łukaszenką rozmawia? (...) Łukaszence udało się już coś osiągnąć, bo jednym z jego podstawowych celów jest to, by Europa uznała jego jako głowę państwa, jako prezydenta Białorusi - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Sieci" Andrzej Rafał Potocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA polityka granica służby i bezpieczeństwo Białoruś Angela Merkel Aleksander Łukaszenka imigranci w Europie kryzys na granicy

Dekret o dalszej integracji Rosji i Białorusi podpisany. Zarembiuk: Łukaszenka sam jest sobie winny

- Ta cała sytuacja była sprowokowana przez Rosję. W 2019 roku Alaksandr Łukaszenka odmówił podpisania dekretu o integracji. A teraz, zagnany do kąta, w czym jest sam sobie winny, zmuszony został do podpisania tych 28 programów sojuszniczych - mówił w Polskim Radiu 24 Aleś Zarembiuk, komentując kolejne umowy o integracji Rosji i Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Rosja Władimir Putin Aleksander Łukaszenka Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski

Dr Maciej Kawecki o projekcie "metawersum": coś więcej niż media społecznościowe

 - To, co zapowiada dziś Zuckenberg jest konkurencją nie tylko dla mediów społecznościowych, czy dla twórców rozszerzonej rzeczywistości, ale także dla wszystkich dostawców komunikatorów, z których korzystamy w telekonferencjach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema, prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Facebook media społecznościowe handel internetowy Krzysztof Grzybowski

Dr Krzysztof Winkler: Amerykanie stracili swoją hegemoniczną pozycję

- Mamy świat wielobiegunowy, Amerykanie stracili swoją hegemoniczną pozycję. Prowadzona jest w związku z tym w Stanach Zjednoczonych bardzo ożywiona dyskusja na temat tego, jaką rolę USA ma pełnić, które kierunki wybrać jako priorytetowe - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof  Winkler, Polskie Towarzystwo Geopolityczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 POLSKA polityka USA Joe Biden G20 Krzysztof Grzybowski

Lodowski: Polska szukała kompromisu, ale po stronie europejskiej nie ma woli dialogu

- Szukaliśmy kompromisu we wszystkich sprawach, powiedziałbym nawet, że bardzo często byliśmy nadmiernie miękcy. Po stronie europejskiej skończyła się - jeśli w ogóle była - wola dialogowania. Czas przejść do innych wariantów - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski, odnosząc się do wtorkowej debaty Parlamentu Europejskiego na temat Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Miłosz Lodowski POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Parlament Europejski Mateusz Morawiecki premier

Prof. Włodzimierz Gut: w szczycie czwartej fali może być nawet 5-10 tys. zakażeń

- Mamy ok. 50 proc. zaszczepienia i 98 proc. zachorowań na COVID-19 dotyczy grupy nieszczepionych, a 2 proc. grupy szczepionych. To jest wyższa skuteczność, niż teoretycznie wyliczona skuteczność szczepionki. To oznacza, że będziemy mieli jeszcze problemy i będzie wzrost dalszy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo pandemia Koronawirus w Polsce szczepienia COVID-19 Krzysztof Grzybowski

Aleś Zarembiuk: Łukaszenka na zlecenie Kremla i za jego zgodą testuje polskie elity

- Na granicy moglibyśmy mieć już nie kilkadziesiąt tysięcy a kilkaset tysięcy czy milion osób, gdyby polskie władze nie podjęły odpowiednich decyzji, wtedy gdy ta operacja hybrydowa się zaczynała - mówił w Polskim Radiu 24 Aleś Zarembiuk, prezes Domu Białoruskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka Krzysztof Grzybowski

NIK krytykuje Fundusz Sprawiedliwości. Prof. Kleiber: przenoszenie problemów na poziom państwowy

- Ubolewam nad tym, że NIK, tak ważna instytucja w państwie, jest wyraźnie skonfliktowana z rządem nie na podstawie merytorycznych rzeczy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze", komentując raport Izby ws. Funduszu Sprawiedliwości. - Nie mogę uwierzyć, że dochodzi w naszym kraju do tego typu przenoszenia problemów osobistych na najwyższy poziom państwowy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski Najwyższa Izba Kontroli Ministerstwo Sprawiedliwości Marian Banaś POLSKA

"Dla Polski to nie jest dobra informacja". Piekutowski o ewentualnym zwycięstwie SPD do Bundestagu

- [Wygrana SPD - red.] dla Polski nie jest specjalnie dobrą informacją, ale też nie jest tragiczną - powiedział w audycji "Północ - Południe" na antenie Polskiego Radia 24 Jarema Piekutowski z Nowej Konfederacji. - Gdyby Armin Laschet zostałby Kanclerzem Niemiec (...) te pozytywne relacje byłyby kontynuowane - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy wybory wybory parlamentarne polityka Bundestag CDU SPD Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24

Repetowicz: siły Masuda walczą o przetrwanie, nie odbiją Afganistanu z rąk talibów

Trzeba pamiętać, że Ahmad Masud nie jest swoim ojcem, tylko żyje blaskiem swojego ojca - to jest bardzo ważne. Po drugie - siły jego ojca kontrolowały znacznie większe terytorium, podczas gdy obecnie to terytorium jest bardzo ograniczone i jest otoczone, może być zasadniczo "wzięte głodem" - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. Bliskiego Wschodu Witold Repetowicz, komentując ostatnią prowincję broniącą się w Afganistanie przed talibami.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski ŚWIAT Afganistan Bliski Wschód talibowie

"Porozmawiamy o przyszłości w oryginalny sposób". Dr Kawecki o festiwalu poświęconym pamięci Lema

Ten festiwal, to konglomerat wydarzeń kulturalnych, naukowych i technologicznych. Chcemy rozmawiać o przyszłości, ale w dość oryginalny sposób. Na koniec będzie wyjątkowe wydarzenie, bo po raz pierwszy w historii wręczymy nagrody im. Stanisława Lema - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki z Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema o festiwalu Bomba Megabitowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA technologia nowe technologie społeczeństwo Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24 Stanisław Lem Rok Lema