X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zależy nam na porozumieniu". Samorządowcy z Polski i Czech apelują o powrót do negocjacji ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 17:37
Samorządowcy z Polski i Czech apelują do rządów obu państw o jak najszybszy powrót do negocjacji w sprawie kopalni Turów. Ubiegłotygodniowe rozmowy zakończyły się fiaskiem. Kwestią sporną jest czas trwania bilateralnej umowy oraz możliwość jej wypowiedzenia.
Komin elektrowni Turów
Komin elektrowni TurówFoto: shutterstock/canon_photographer
shutterstock turów free 1200 (1).jpg
"Sankcje finansowe i niewypowiadalność nie mogą być standardem umowy". Soboń o Turowie

Do apelu w sprawie jak najszybszego powrotu do rozmów przyłączyło się dziesięciu polskich i czeskich samorządowców. Są wśród nich: marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, hetman kraju libereckiego Martin Puta, władze Bogatyni, Zgorzelca oraz miejscowości po czeskiej stronie granicy.

Czytaj także: 

Samorządowcy opublikowali w internecie wspólne nagranie. Hetman Martin Puta mówi w nim o rozczarowaniu spowodowanym zerwaniem rozmów. - Negocjacje dotyczące Turowa zostały na razie niestety zakończone. Dla nas, żyjących na wspólnej granicy, to ogromne rozczarowanie. Nasze kraje sąsiadują ze sobą i muszą być w stanie dojść do porozumienia - mówi czeski samorządowiec.

Posłuchaj
01:01 11329741_1.mp3 Samorządowcy z Polski i Czech apelują o powrót do negocjacji ws. Turowa (Wojciech Stobba/IAR)

 

Konieczność powrotu do rozmów podkreśla w nagraniu także burmistrz Bogatyni Wojciech Dobrołowicz. - Chcemy mieć pewność zatrudnienia, dostaw ciepła i wody. Zależy nam na wzajemnym szacunku i porozumieniu. Wróćmy do stołu negocjacyjnego - apeluje burmistrz Bogatyni.

Polsko-czeskie negocjacje w sprawie Turowa rozpoczęły się w połowie czerwca. Eksperci, przedstawiciele ministerstw, samorządów oraz kierownictwo kopalni spotkali się dotąd 17 razy.

dn

Czytaj także

"Sankcje finansowe i niewypowiadalność nie mogą być standardem umowy". Soboń o Turowie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 17:37
- Standardem umowy międzyrządowej w sprawie kopalni Turów nie mogą być ani sankcje finansowe, ani niewypowiadalność takiej umowy - ocenił wiceszef MAP Artur Soboń. Jego zdaniem, końcowa faza rozmów z Czechami pokazała, iż ze strony czeskiej nie było woli porozumienia.
rozwiń zwiń