X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Belgia: kolejne zalania po burzach i gwałtowanych opadach

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 08:42
W Belgii kolejne zalania po gwałtownych opadach deszczu. W weekend powodzie nawiedziły prowincje na południu i w centralnej części kraju. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Kilkanaście dni temu natomiast żywioł pochłonął życie 37 osób, pięć uznaje się za zaginione.
Skutki powodzi w Dinant w Belgii.
Skutki powodzi w Dinant w Belgii.Foto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Wśród miast dotkniętych przez powódź w weekend było Dinant - jedna z najpiękniejszych miejscowości u podnóża Ardenów. - To były krótkie, ale niezwykle gwałtowne opady deszczu, trzeba było ewakuować ludzi, są zniszczenia, uszkodzone pojazdy - relacjonował burmistrz Dinant Axel Tixhon.

forum Belgia samochody powódź 1200.jpg
Skutki powodzi w Belgii. Zamknięta autostrada przekształcona w wysypisko śmieci

Posłuchaj
00:45 W Belgii kolejne zalania po burzach i gwałtowanych opadach.mp3 W Belgii kolejne zalania po burzach i gwałtowanych opadach - Beata Płomecka (IAR)

 

- Woda stopniowo podnosiła się i zamieniła się w potok, który zabierał samochody - opowiadał jeden z mieszkańców. Rwąca rzeka niszczyła drogi i budynki, przez cały weekend trwało usuwanie skutków powodzi.

Czytaj także:

Dziś w niektórych regionach władze ogłosiły kod pomarańczowy, co oznacza, że jest wysokie ryzyko wystąpienia burz. Tym razem mają one wystąpić także na północy - we Flandrii, oszczędzonej podczas powodzi sprzed kilkunastu dni.

pg

Czytaj także

Powodzie w Belgii. Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, 473 osoby uznano za zaginione

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 18:55
Liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Belgii wzrosła do 37, z sześcioma osobami nie ma kontaktu. Najnowsze dane podało centrum kryzysowe. Z jego informacji wynika, że od ubiegłego tygodnia odnaleziono 473 osoby uznane za zaginione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarobić na tragedii, czyli popowodziowe auta z Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 05:00
Zachód Europy mocno ucierpiał na ostatniej powodzi. Tysiące samochodów w Niemczech, Belgii i Holandii znalazło się pod wodą. Z pewnością już niebawem pojawią się na naszym rynku jako całkiem dobre, mało używane i zadbane auta. Jak uchronić się od wdepnięcia na motoryzacyjną minę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

56 ofiar śmiertelnych "burz tysiąclecia" w Henanie. Powodzią zagrożone są setki chińskich wsi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 19:42
Do 56 wzrósł w piątek bilans ofiar śmiertelnych ulewnych deszczy w chińskiej prowincji Henan, określanych jako "burza tysiąclecia". Setki tysięcy ludzi ewakuowano, a 255 wsiom wciąż zagraża największa powódź od pół wieku - podały chińskie media.
rozwiń zwiń