X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powodzie w Belgii. Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, 473 osoby uznano za zaginione

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 18:55
Liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Belgii wzrosła do 37, z sześcioma osobami nie ma kontaktu. Najnowsze dane podało centrum kryzysowe. Z jego informacji wynika, że od ubiegłego tygodnia odnaleziono 473 osoby uznane za zaginione.
Pepinster, Belgia
Pepinster, BelgiaFoto: forum

Poszukiwania prowadzi policja z psami tropiącymi. W Liege, w jednym z miast najbardziej dotkniętych przez kataklizm prace kontynuuje grupa nurków.

Posłuchaj
00:40 11205689_1.mp3 Liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Belgii wzrosła do 37. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
 
forum Belgia powódź 1200.jpg
Belgia szacuje straty po powodzi. Ponad 12 tys. mieszkańców straciło dorobek życia

Nikłe szanse na odnalezienie zaginionych

Belgijskie media cytują wypowiedzi ekspertów, że szanse na odnalezienie żywych osób z szóstki poszukiwanych są niewielkie i jest wielce prawdopodobne, że będą to ofiary śmiertelne.

Potwierdza to także szef specjalnej jednostki do spraw zaginionych osób w policji federalnej. - Powinniśmy mieć nadzieję, ale też być realistami, tydzień po katastrofie szanse są minimalne - powiedział Alain Remue. Przyznał, że poszukiwania są utrudnione bo siła żywiołu była niszczycielska. Ciała odnajdywane były nawet 100 kilometrów od domów.

nt

Czytaj także

Wstęp na plażę tylko dla zapisanych. Pandemiczne środki bezpieczeństwa w belgijskim kurorcie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 16:09
Belgijski kurort - Ostenda - ponownie wprowadzi tego lata specjalne zezwolenia na wejście na swoje trzy najpopularniejsze plaże w związku z koronawirusem. Władze miasta tłumaczą, że muszą zadbać o bezpieczeństwo ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najtragiczniejsza powódź w historii Belgii. W kataklizmie zginęło ponad 30 osób

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 18:00
W Belgii liczba ofiar śmiertelnych powodzi wzrosła do 31. Zwiększyła się także do 163 liczba osób, z którymi nie ma kontaktu - podał sztab kryzysowy. Belgijskie władze obawiają się, że ofiar może być jeszcze więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasz naród wykazał się ogromną solidarnością". Król Belgii podczas święta narodowego mówił o walce z powodzią

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:18
W Belgii dziś święto narodowe. 21 lipca 1831 roku pierwszy król Leopold złożył przysięgę i wstąpił na tron. Rok wcześniej Belgia odłączyła się od Niderlandów. Tegoroczne obchody święta narodowego są w cieniu powodzi, która nawiedziła kraj w ubiegłym tygodniu. Zginęło co najmniej 31 osób, ponad 50 jest poszukiwanych.
rozwiń zwiń