X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Belgia szacuje straty po powodzi. Ponad 12 tys. mieszkańców straciło dorobek życia

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 09:59
32 ofiary śmiertelne, 18 osób zaginionych, ponad 12 tysięcy osób musi szukać nowego dachu nad głową - to bilans powodzi w Belgii. Kataklizm nawiedził wschodnią i południową część kraju w ubiegłym tygodniu.
Katastrofalna w skutkach powódź nawiedziła wschodnią i południową część Belgii
Katastrofalna w skutkach powódź nawiedziła wschodnią i południową część BelgiiFoto: Forum/Reuters/YVES HERMAN

W niektórych miejscowościach zniszczenia są tak duże, że część mieszkańców nie może wrócić do swych domów - albo zostały one zburzone, albo grożą zawaleniem. Dorobek życia straciło prawie 12 tys. osób. Wciąż prawie 10 tys. nie ma gazu i prądu, około 2 tys. nie ma czystej wody. W zniszczonych przez powódź miejscowościach Czerwony Krzyż rozpoczął wydawanie ciepłych posiłków.

PAP Niemcy powódź ratownicy ofiary zaginieni katastrofa 1200.jpg
Katastrofalna powódź w Niemczech. Ratownicy: niewielkie szanse na znalezienie żywych

Posłuchaj
00:45 11204427_1.mp3 W powodzi, która nawiedziła Belgię dorobek życia straciło niemal 12 tys. osób. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)

 

Od kilku dni trwa usuwanie skutków powodzi, naprawa dróg i mostów, a także torów kolejowych. Belgijska spółka odpowiedzialna za infrastrukturę kolejową oszacowała straty wyrządzone przez rwące rzeki na 50 mln euro. Ruch kolejowy w Walonii jeszcze długo będzie ograniczony, bo w wielu miejscach konieczna jest wymiana torów, a podmyte nasypy muszą zostać wzmocnione.

st

Czytaj także

116 zaginionych. Wzrosła liczba osób, z którymi nie ma kontaktu po powodzi w Belgii

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 17:58
Jest najnowszy bilans powodzi, które nawiedziły wschodnią i południową część Belgii. Centrum kryzysowe poinformowało, że zmniejszyła się grupa osób z którymi nie było kontaktu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasz naród wykazał się ogromną solidarnością". Król Belgii podczas święta narodowego mówił o walce z powodzią

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:18
W Belgii dziś święto narodowe. 21 lipca 1831 roku pierwszy król Leopold złożył przysięgę i wstąpił na tron. Rok wcześniej Belgia odłączyła się od Niderlandów. Tegoroczne obchody święta narodowego są w cieniu powodzi, która nawiedziła kraj w ubiegłym tygodniu. Zginęło co najmniej 31 osób, ponad 50 jest poszukiwanych.
rozwiń zwiń