X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Katastrofalna powódź w Niemczech. Ratownicy: niewielkie szanse na znalezienie żywych

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 12:11
Wiceprzewodnicząca Agencji Pomocy Technicznej Sabine Lackner widzi niewielkie szanse na znalezienie żywych osób zaginionych po powodziach w zachodnich Niemczech. "Na tym etapie jest niestety bardzo prawdopodobne, że ofiary będzie można jedynie odnaleźć, a nie uratować" - mówi portalowi RND.
Po powodzi w Niemczech szanse na znalezienie żywych osób są minimalne
Po powodzi w Niemczech szanse na znalezienie żywych osób są minimalne Foto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

"Obecnie nadal szukamy zaginionych osób, na przykład podczas oczyszczania dróg lub wypompowywania (wody - red.) z piwnic" - powiedziała w środę wiceprzewodnicząca Federalnej Agencji Pomocy Technicznej (THW) portalowi Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). "Policja federalna i straż pożarna wykorzystują również nurków ratowników do poszukiwań w zbiornikach wodnych. Na tym etapie jest jednak niestety bardzo prawdopodobne, że ofiary będzie można jedynie odnaleźć, a nie ocalić" - dodała.

powódź 1200 pap.jpg
Powódź stulecia w Niemczech. 165 osób nie żyje, ponad 170 nadal poszukiwanych

Pomagają wolontariusze

W pomoc w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii Palatynacie zaangażowanych jest obecnie około 3000 członków THW, z czego "prawie połowa to wolontariusze z lokalnych stowarzyszeń" - powiedziała Lackner.

Czytaj także:

Wiceprzewodnicząca Federalnej Agencji Pomocy Technicznej THW ostrzegła przed szybkim obarczaniem winą za katastrofę i wskazywaniem, że lepszy system ostrzegania mógłby zapobiec śmierciom. "Zdecydowanie przestrzegam przed mówieniem teraz o porażce i szukaniem winnych. Oczywiście będziemy musieli przejść przez te procesy. Ale uważam tę debatę za niefortunną" kilka dni "po katastrofie" – stwierdziła Lackner.

powódź Niemcy 1200.jpg
Widmo katastrofy gospodarczej w Niemczech. Wstępnie oszacowano straty po powodzi

Jej zdaniem do debaty na temat systemu ostrzegania potrzebny jest spokój, "a także eksperci". Jednak "większość z nich jest obecnie nadal rozmieszczona na zalanych terenach".

***

Burze w ubiegłym tygodniu spowodowały poważne szkody, zwłaszcza w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie. Co najmniej 170 osób straciło życie. W powiecie Ahrweiler w Nadrenii-Palatynacie 155 osób jest nadal zaginionych.

as

Czytaj także

Powódź w Niemczech. Prezydent Andrzej Duda: zapewniam o gotowości do udzielenia wszelkiej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 16:21
"Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o licznych ofiarach śmiertelnych nawałnic i powodzi w Niemczech. Chciałbym przekazać wyrazy współczucia dla rodzin ofiar i wszystkich poszkodowanych" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kataklizm w Niemczech. Minister odpiera krytykę po powodziach

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 15:00
Niemiecki minister spraw wewnętrznych odpiera krytykę po gigantycznych powodziach, jakie nawiedziły zachodnie landy w kraju. Polityk twierdzi, że służby meteorologiczne wysyłały ostrzeżenia o niebezpieczeństwie, ale reagować na nie powinien nie rząd federalny, a lokalne władze.
rozwiń zwiń