X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zalane stacje metra i ulice, przerwana tama. "Powódź stulecia" w jednej z chińskich prowincji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 07:46
Położoną w środkowych Chinach prowincję Henan nawiedziła powódź określana mianem „powodzi tysiąclecia”. W mieście Zhengzhou z brzegów wystąpiła Rzeka Żółta. Zalane zostało tam m.in. metro, w którym - według szacunków lokalnych władz - zginęło 12 osób.
Powódź w Chinach
Powódź w ChinachFoto: CHINA DAILY / Reuters / Forum

W Zhengzhou z zalanych stacji i wagonów metra, które utknęły w tunelach ewakuowano ponad 500 osób. Co najmniej 12 nie udało się uratować. Na zdjęciach, które pokazywane są w chińskich mediach widać wiele ulic, które znalazły się pod wodą.

Posłuchaj
00:44 11202414_1.mp3 Wielka powódź w Chinach (IAR)

 

forum 雨中国 1200.jpg
Powodzie w środkowej części Chin. Pasażerowie uwięzieni w zalanym metrze

W Zhengzhou, stolicy prowincji Henan, mieszka ponad 12 milionów osób. Z zalanych terenów ewakuowano tam ponad 100 000 mieszkańców. Nie działa komunikacja miejska, gdyż wszystkie autobusy zasilane są energią elektryczną. W Zhengzhou od soboty do wtorku spadło ponad 617 milimetrów deszczu - nieomal tyle ile wynosi średnia roczna opadów dla tego miasta.

Czytaj także:

Wiele autostrad oraz szlaków kolejowych w prowincji Henan znalazło się pod wodą. Doszło też do przerwania jednej z tam w pobliżu Zhenghou. To trzecia tego typu konstrukcja, która w wyniku obfitych opadów deszczu zawaliła się w Chinach w ostatnich dniach.

dz

Czytaj także

Widmo katastrofy gospodarczej w Niemczech. Wstępnie oszacowano straty po powodzi

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 12:36
Konsekwencje ekonomiczne burz, które w połowie ubiegłego tygodnia przeszły nad Nadrenią Północną-Westfalią i Nadrenią-Palatynatem są ogromne. Według wstępnych szacunków same tylko straty na kolei i drogach wynoszą prawie dwa miliardy euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

116 zaginionych. Wzrosła liczba osób, z którymi nie ma kontaktu po powodzi w Belgii

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 17:58
Jest najnowszy bilans powodzi, które nawiedziły wschodnią i południową część Belgii. Centrum kryzysowe poinformowało, że zmniejszyła się grupa osób z którymi nie było kontaktu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Most tymczasowy w Krzyszkowicach. Dziś wojsko dokona rekonesansu pod budowę

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 00:43
Po weekendowych ulewach, które spowodowały duże straty w gminie Myślenice z użytkowania wyłączony został most w Krzyszkowicach. Około stu mieszkańców nie ma dojazdu do domów. - Rozważamy budowę w tym miejscu mostu tymczasowego – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
rozwiń zwiń