X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powódź stulecia w Niemczech. 165 osób nie żyje, ponad 170 nadal poszukiwanych

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 17:48
165 osób nie żyje, ponad 170 nadal jest zaginionych - to bilans gwałtownych powodzi, które przeszły przez dwa regiony w Niemczech - Nadrenię Północną-Westfalię oraz Nadrenię-Palatynat. Takie liczby podają lokalne media. Nadal trwa usuwania skutków powodzi i poszukiwanie zaginionych.
Zniszczenia po powodziach
Zniszczenia po powodziachFoto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Niemieckie władze muszą równocześnie mierzyć z zarzutami o to, że zbyt późno ostrzegły mieszkańców o nadchodzącym niebezpieczeństwie.

Czytaj także:
powódź Niemcy 1200.jpg
Widmo katastrofy gospodarczej w Niemczech. Wstępnie oszacowano straty po powodzi

Niemieckie media piszą o powodzi stulecia - media obiegają zdjęcia zniszczonych ulic miast, na których piętrzą się góry połamanych drzew, przewróconych samochodów i ruin budynków. Straty w sieciach drogowej i kolejowej szacowane są na 2 mld euro.

Posłuchaj
00:57 11201707_1.mp3 Powodzie w Niemczech. Relacja Karola Surówki (IAR)

Czytaj także:

Konieczne zmiany 

Według części mieszkańców ostrzeżenie przed powodzią przyszło zbyt późno. Władze już zapowiadają uruchomienia w przyszłości krajowego systemu ostrzegania o możliwych niebezpieczeństwach, drogą SMS-ową. Według związków strażackich konieczne jest również ponowne zamontowanie syren alarmowych.

Czytaj także:
powódź PAP 1200.jpg
Niemcy: rośnie zagrożenie koronawirusem na terenach powodziowych

Tereny dotknięte powodzią odwiedziła kanclerz Angela Merkel - zapowiedziała szybkie wsparcie dla poszkodowanych. W rejon ten skierowano również mobilne punkty szczepień - zaczęła tam bowiem rosnąć liczba zakażeń.

Część polityków domaga się też zwiększenia wydatków na przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych, oraz wprowadzenia odpowiedniego zapisu w tej sprawie do ustawy zasadniczej.

Karol Surówka/jbt

Czytaj także

Największa powódź w Niemczech od 60 lat. Trwa liczenie strat

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 09:41
Rośnie liczba ofiar powodzi w zachodniej Europie. Kataklizm, który od kilku dni przetacza się przez Niemcy, Belgię i Holandię, kosztował życie 188 osób, w tym 157 w Niemczech. Kanclerz Angela Merkel, która wczoraj odwiedziła zniszczone tereny, zapowiedziała pomoc dla poszkodowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kataklizm w Niemczech. Minister odpiera krytykę po powodziach

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 15:00
Niemiecki minister spraw wewnętrznych odpiera krytykę po gigantycznych powodziach, jakie nawiedziły zachodnie landy w kraju. Polityk twierdzi, że służby meteorologiczne wysyłały ostrzeżenia o niebezpieczeństwie, ale reagować na nie powinien nie rząd federalny, a lokalne władze.
rozwiń zwiń