X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nawałnice w Polsce, Niemczech, Belgii i w Holandii. Caritas Polska uruchomił zbiórkę dla poszkodowanych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 17:45
Caritas Polska uruchomił zbiórkę na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i w Holandii. - Chcemy, w duchu chrześcijańskiej solidarności, przyjść z pomocą tym, którzy ucierpieli – powiedział zastępca dyrektora Caritasu Polska Jarosław Bittel.
Caritas Polska uruchomił zbiórkę na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach
Caritas Polska uruchomił zbiórkę na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach Foto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Caritas Polska uruchomił zbiórkę na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. - Chcemy, w duchu chrześcijańskiej solidarności, przyjść z pomocą tym, którzy ucierpieli w Polsce, w Holandii, w Niemczech, Belgii – podkreślił zastępca dyrektora Caritas Polska Jarosław Bittel. Przypomniał, że "kiedy my potrzebowaliśmy pomocy po wielkich powodziach w roku 1997 i 2005, nasi bracia z tych krajów nieśli nam pomoc bardzo efektywnie i bardzo hojnie".

Niemcy Powódź PAP2-1200.jpg
"Polskie służby są gotowe do pomocy". Premier złożył kondolencje Niemcom i Belgom po powodziach

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował 16 lipca, aby najbliższa niedziela 25 lipca była dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Europie. - "Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym" – napisał abp Gądecki.

Zaapelował, aby 25 lipca "podczas mszy św., zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritasu Polska".

Zbiórki w diecezji warszawsko-praskiej

W diecezji warszawsko-praskiej zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach w kościołach i kaplicach odbędzie się zgodnie z decyzją bpa Romualda Kamińskiego w niedzielę 1 sierpnia 2021 r. "Zebrane środki materialne należy wpłacić do kasy kurialnej" – wskazano w komunikacie.

Czytaj także: 

Caritas Polska poinformował, że wpłaty na pomoc poszkodowanym można kierować bezpośrednio na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem "ULEWY" lub wysyłając charytatywny SMS o treści "ULEWY" pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).

Agencja AFP informowała w niedzielę rano, powołując się na dane niemieckiej policji, że liczba ofiar śmiertelnych powodzi, jakie nawiedziły zachodnią część Niemiec, wzrosła do 156, a rannych było ponad 670 osób. Bilans ofiar śmiertelnych nie jest ostateczny. Do dotychczasowego bilansu ofiar i zniszczeń doszły jeszcze skutki ulewnych deszczy na południu Niemiec. W Bawarii, w powiecie Berchtesgadener Land w pobliżu granicy z Austrią, wylały miejscowe rzeki, a życie straciła jedna osoba. Lokalne władze ogłosiły stan klęski żywiołowej w tym powiecie.

Powodzie dotknęły też Belgię, gdzie zginęło 31 osób. Nadal poszukuje się 163 osób. Żywioł nie ominął też Luksemburga, Holandii i Szwajcarii. W weekend przez Małopolskę przeszły nawałnice. Najbardziej ucierpiał powiat myślenicki, krakowski, tarnowskim i wadowickim. Strażacy interweniowali 863 razy. 

dn

Czytaj także

Kataklizm w Niemczech. Premier zaoferował polską pomoc po tragicznej powodzi

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 11:13
U naszego zachodniego sąsiada doszło do tragedii, zaoferowałem pomoc kanclerz Niemiec Angeli Merkel - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że taka pomoc w obliczu kataklizmów pogodowych została także zaoferowana służbom belgijskim.
rozwiń zwiń