X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Trzeba coś zrobić w sprawie zmian klimatycznych". Angela Merkel na terenach po powodziowych

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 21:25
Kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedziła miejscowości zniszczone przez powódź. Powiedziała, że Niemcy muszą szybciej i bardziej skutecznie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i Premier Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i Premier Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer Foto: PAP/EPA/CHRISTOF STACHE / POOL
shutterstock_papież 1200 free.jpg
Powodzie w Europie Zachodniej. Papież wyraził bliskość z ludnością Niemiec, Belgii i Holandii

Rozmiar strat Angela Merkel uznała za przerażający i niewyobrażalny. - To wszystko, czego byliśmy świadkami, pokazuje, że trzeba coś zrobić w sprawie zmian klimatycznych. Powinniśmy się śpieszyć - powiedziała kanclerz w mieście Adenau w Nadrenii-Palatynacie.

W powodziach w Nadrenii-Palatynacie, Nadrenię-Północnej Westfalii i w Bawarii zginęło łącznie 157 osób. Była to największa katastrofa naturalna w Niemczech od prawie 60 lat.

Kondolencje kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz Belgom w związku z powodziami, które nawiedziły te kraje złożył szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Szef rządu, który odwiedził Głogoczów koło Myślenic, powiedział, że polskie służby są gotowe, by pomóc Niemcom przy usuwaniu skutków kataklizmu.

Posłuchaj
00:15 powodz - setka - pmma.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: łączymy się wyrazami współczucia z mieszkańcami tamtych terenów (IAR)

Mieszkańcy zniszczonych przez powódź miejscowości zachodnich Niemiec przystąpili do usuwania jej skutków. Z domów i ulic sprząta się masy błota. Ludzie wynoszą z domów zniszczone meble i sprzęt elektryczny. Ekipy remontowe naprawiają zniszczone instalacje. W wielu miejscowościach nie działają wodociągi i sieć elektryczna.

Przy usuwaniu szkód pracują strażacy, ratownicy i specjaliści z całych Niemiec. Strażacy poszukują też zaginionych i ciał zabitych. Wiele uszkodzonych domów grozi zawaleniem. Niektóre miejscowości są zagrożone osunięciami ziemi.

Niemiecki rząd przeznaczy przeszło 300 milionów euro na pilną pomoc dla osób, które ucierpiały wskutek ostatnich powodzi. Zapowiedział to minister finansów Olaf Scholz.

Firmy, które poniosły straty wskutek powodzi, otrzymają szybką pomoc w wysokości 10 tysięcy euro. Minister finansów przyznał, że odbudowa zniszczonych domów, ulic i mostów pochłonie wiele miliardów euro.


nt, mbl