X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skutki powodzi w Belgii. Zamknięta autostrada przekształcona w wysypisko śmieci

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 10:21
Zamknięta kilka lat temu autostrada na wschodzie Belgii została przekształcona w wielkie wysypisko śmieci po powodzi. W wyniku trzydniowego kataklizmu powstało prawie 1,5 mln odpadów.
Podczas trzydniowej powodzi nawet 50 tys. samochodów zostało zalanych przez wodę; zdjęcie ilustracyjne
Podczas trzydniowej powodzi nawet 50 tys. samochodów zostało zalanych przez wodę; zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Zuma Press/Bernard Gillet

10 tys. ton urządzeń elektronicznych i 50 tys. samochodów zostało zalanych podczas powodzi i trafiło na wielkie wysypisko śmieci utworzone w okolicach Liege. To krótki odcinek starej autostrady, otwartej w 1964 roku i zamkniętej 8 lat temu.

PAP Niemcy powódź ratownicy ofiary zaginieni katastrofa 1200.jpg
Katastrofalna powódź w Niemczech. Ratownicy: niewielkie szanse na znalezienie żywych

Odpady, które tam trafiają wymagają później segregacji, co - jak informują belgijskie media - może zająć miesiące, a nawet i lata.

Posłuchaj
00:41 11206546_1.mp3 Wysypisko śmieci powstałych podczas powodzi zostało utworzone w okolicach Liege na krótkim odcinku starej autostrady zamkniętej 8 lat temu. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)

 

Szacuje się, że prawie 300 tysięcy mieszkańców wschodniej i południowej Belgii zostało dotkniętych przez powódź. Po tygodniu od kataklizmu nadal ponad 4,5 tysiąca osób jest bez prądu. Żywioł pochłonął 37 osób, 6 jest zaginionych.

Czytaj także:

st

Czytaj także

Sądzono, że nie żyją, ale udało się nawiązać z nimi kontakt. Obiecujące wieści z Belgii po powodzi

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 03:00
Liczba osób w Belgii, z którymi nie ma kontaktu po powodziach, zmalała do 70. Poinformował o tym na konferencji prasowej premier Alexander De Croo. Liczba ofiar śmiertelnych pozostaje bez zmian - 31 osób zginęło w największym w historii kataklizmie w Belgii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasz naród wykazał się ogromną solidarnością". Król Belgii podczas święta narodowego mówił o walce z powodzią

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:18
W Belgii dziś święto narodowe. 21 lipca 1831 roku pierwszy król Leopold złożył przysięgę i wstąpił na tron. Rok wcześniej Belgia odłączyła się od Niderlandów. Tegoroczne obchody święta narodowego są w cieniu powodzi, która nawiedziła kraj w ubiegłym tygodniu. Zginęło co najmniej 31 osób, ponad 50 jest poszukiwanych.
rozwiń zwiń