X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zimnowojenne myślenie, wyolbrzymione zagrożenie". Chiny krytykują szczyt NATO

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 08:37
NATO kieruje się zimnowojennym myśleniem i wyolbrzymia zagrożenie ze strony Chin - oświadczyła chińska misja dyplomatyczna w UE, krytykując zakończony szczyt przywódców Sojuszu, którzy zapowiedzieli wspólne działania przeciwko polityce Pekinu.
Strona chińska wzywa NATO, aby racjonalnie oceniła rozwój kraju - podkreślono w komunikacje chińskiej misji dyplomatycznej
"Strona chińska wzywa NATO, aby racjonalnie oceniła rozwój kraju" - podkreślono w komunikacje chińskiej misji dyplomatycznejFoto: Reuters/Forum
panjens epa09270849 1200.jpg
NATO ostrzega przed zagrożeniem ze strony Rosji i Chin. Deklaracja po szczycie w Brukseli

W komunikacie ze szczytu w Brukseli liderzy NATO określili działania i ambicje Chin jako "systemowe wyzwania" dla Sojuszu i porządku światowego. Wymienili przy tym rozbudowę chińskiego arsenału broni jądrowej, ich współpracę wojskową z Rosją, brak przejrzystości i stosowanie dezinformacji.

Czytaj także:

Komunikat ostro skrytykowała chińska misja dyplomatyczna w Brukseli. Jej zdaniem określenie Chin jako "systemowego wyzwania" jest przykładem "zimnowojennego myślenia" i niezrozumienia przez NATO "sytuacji międzynarodowej oraz jego własnej roli".

1200_koronawirus_Forum.jpg
Koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhanie? USA i UE chcą wyjaśnić tę sprawę

"Strona chińska wzywa NATO, aby racjonalnie oceniała rozwój Chin, przestały wyolbrzymiać różne formy »teorii chińskiego zagrożenia« i nie wykorzystywały prawowitych interesów Chin jako wymówek do prowadzenia manipulującej polityki [...] i sztucznego szukania konfrontacji" - napisano.

Wcześniej chińska ambasada w Wielkiej Brytanii potępiła szczyt przywódców państw grupy G7, którzy poparli niezależne śledztwo w sprawie genezy COVID-19 i wezwali Pekin do szanowania praw człowieka w Sinciangu i autonomii Hongkongu.

pb

Czytaj także

"Chiny do tego nie dopuszczą". Politolog o międzynarodowym śledztwie ws. wirusa w Wuhanie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 12:00
- Przyjąłbym takie przypuszczenie, że Chiny nie pozwolą oczywiście na przeprowadzenie takiego śledztwa na swoim obszarze. A obecny stan stosunków międzynarodowych uniemożliwi takim instytucjom jak WHO czy ONZ, czy jakiejkolwiek innej, na wywarcie skutecznej presji, żeby taki materiał dowodowy można było kompletnie gromadzić - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Przybylski: Chiny wyrosły na najważniejszego wroga Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 17:30
- Joe Biden chciałby uspokojenia sytuacji na linii Waszyngton-Moskwa, aby mógł się zająć swoim największym przeciwnikiem, czyli Chinami, które jednoznacznie wyrosły na głównego i najważniejszego wroga Ameryki - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Przybylski z tygodnika "Do Rzeczy". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: liderzy G7 poparli amerykański plan infrastrukturalnej rywalizacji z Chinami

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 20:18
Przywódcy państw grupy G7 poparli w sobotę zaproponowany przez USA plan wspierania krajów o niższych i średnich dochodach w budowaniu lepszej infrastruktury, który ma być alternatywą dla takich działań podejmowanych przez Chiny - podały brytyjskie media.
rozwiń zwiń