X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

NATO ostrzega przed zagrożeniem ze strony Rosji i Chin. Deklaracja po szczycie w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 21:22
Przywódcy krajów NATO ostrzegają przed rosnącą potęgą Chin oraz agresywnym zachowaniem Rosji. Zapisy na ten temat znalazły się w deklaracji końcowej zakończonego w Brukseli szczytu Sojuszu. To właśnie wzrost znaczenia Chin i Rosji na świecie jest jednym z powodów rozpoczęcia wieloletnich reform w NATO.
Jens Stoltenberg
Jens StoltenbergFoto: EPA/OLIVIER HOSLET / POOL

Kraje NATO uważają, że zarówno Rosja jak i Chiny rzuciły rękawicę porządkowi świata opartemu na demokracji i na prawie międzynarodowym.

Arsenał nuklearny

stoltenberg pap 1200 .jpg
Zorientowanie na Wschód i ekologię. NATO 2030 to strategia rozwoju Sojuszu

Szef Sojuszu Jens Stoltenberg określił oba kraje mianem "autorytarnych reżimów". Mówił, że rosnący wpływ Chin na świecie zagraża bezpieczeństwu NATO.

Posłuchaj
00:54 szc.mp3 Szczyt NATO - zielone światło dla zmian w Sojuszu, Rosja i Chiny zagrożeniem. Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

- Jesteśmy zaniepokojeni stosowaniem przez Chiny polityki siły, która stoi w sprzeczności z podstawowymi zasadami, zapisanymi przez nas w traktacie waszyngtońskim. Chiny szybko rozwijają swój arsenał nuklearny z rosnącą liczbą głowic i wysokiej jakości systemów - powiedział Stoltenberg.

NATO jest także zaniepokojone płynącą z Chin dezinformacją i wezwało Pekin do przestrzegania międzynarodowych umów.

nato 1200 oap.jpg
Szczyt NATO: Białoruś zagrożeniem dla stabilności w regionie

Agresywna Rosja

Szef Sojuszu Jens Stoltenberg przyznał też, że relacje Zachodu z Rosją dawno nie były tak złe jak obecnie.

Czytaj także:

- Nasze stosunki z Rosją są na najniższym poziomie od czasów Zimnej Wojny. Agresywne zachowania Moskwy są zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa - dodał.

Współpraca nie tylko militarna

NATO zdecydowało o rozpoczęciu szeroko zakrojonych reform Sojuszu, które mają być odpowiedzią Zachodu na rosnące wpływy Rosji i Chin. Kraje NATO mają współpracować nie tylko w kwestiach obronnych, ale także gospodarczych i technologicznych. Sojusz utworzy też centrum do spraw innowacyjności i będzie współpracować ze start-upami i ośrodkami technologicznymi.

Przywódcy państw NATO zdecydowali też o wzmacnianiu strategii obrony i odstraszania oraz o wspólnej ochronie kluczowej infrastruktury w poszczególnych krajach.

fc

Czytaj także

Rosja jednym z tematów szczytu NATO. Stoltenberg: relacje najgorsze od zimnej wojny

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 10:14
Relacje NATO z Rosją są najgorsze od czasu zimnej wojny - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. Jens Stoltenberg dodał, że środowe spotkanie prezydentów USA i Rosji w Genewie będzie jednym z tematów dzisiejszego szczytu NATO w Brukseli. Kolejnym tematem będzie zagrożenie ze strony Chin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Andrzeja Dudy i Joe Bidena. Cegielski: padła deklaracja zaangażowania USA w bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 17:45
- Z rozmów prezydentów Polski i USA wynika, że bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO będzie utrzymane - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Cegielski z Informacyjnej Agencji Radiowej. 
rozwiń zwiń