X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Na pierwszym planie pozostają cały czas Chiny". Piotrowski o polityce zagranicznej USA

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 16:20
- Joe Biden chce uspokoić relację z Rosją, by móc spokojnie zająć się Chinami - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski analityk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Gość PR24 mówił o planowanym spotkaniu przywódców Rosji i USA w Europie. Do rozmowy Joe Bidena z Władimirem Putinem dojdzie w Genewie 16 czerwca. Zdaniem analityka PISM, prezydent USA chce odbudowywać przywództwo amerykańskie, jednocześnie na pierwszym miejscu stawiając Chiny. - Ale to nie nowość, robili to Obama i Trump. Szczyt w Genewie odbywa się więc po to, by Rosję zepchnąć z pierwszego planu - powiedział.


odsolocha 1200.jpg
Spotkanie Andrzeja Dudy i Joe Bidena. Prezydenci rozmawiali o bezpieczeństwie i gospodarce

Dodał jednocześnie, że także po to, by móc uspokoić relacje amerykańsko-rosyjskie i w większym stopniu zajmować się Chinami, bo to one są uznane za głównego konkurenta, Rosja takich zdolności nie ma.

"Uznanie Rosji za zagrożenie?"

Joe Biden zapewnił w Brukseli, że Stany Zjednoczone są mocno zaangażowane w NATO. Przyleciał do Europy, by jak mówi, odbudować nadszarpnięte w ostatnich latach relacje z sojusznikami. Joe Biden powtórzył w Brukseli swoje najważniejsze przesłanie do Europy. Mówił, że Stany Zjednoczone są zaangażowane w NATO i w artykuł piąty traktatu waszyngtońskiego, czyli zasadę "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

- Jeżeli jednym z celów NATO w jego nowej strategii będzie uznanie Rosji za zagrożenie, to będzie to istotne, w poprzedniej bowiem strategii NATO tego nie było, spodziewam się, że porzucenia zagrożenia za strony Rosji przez USA nie będzie - podkreślił Mateusz Piotrowski.


Posłuchaj
20:15 PR24_mp3 2021_06_14-15-07-53.mp3 M. Piotrowski o relacjach USA-Chiny-Rosja ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Mateusz Piotrowski (PISM)

Data emisji: 14.06.2021

Godzina: 15:07 


Czytaj także

Polityka USA wobec Rosji. Ekspert: sprawa Nawalnego będzie testem dla nowej administracji

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 15:10
- Obecnie analizowane jest to, jak podejść do tej sprawy, aby nie przestrzelić w pierwszych dniach polityki zagranicznej, a jednocześnie zgodnie z zapowiedziami do odpowiedzialności Rosję pociągnąć - ocenił Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Odniósł się tym samym do polityki USA w kontekście sprawy Nawalnego i protestów w Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ważny sygnał". Justyna Gotkowska o uczestnictwie Joe Bidena w obradach państw grupy B-9

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 21:35
- Dla Stanów Zjednoczonych wschodnia flanka NATO oraz współpraca z jej państwami jest istotna - mówiła w Polskim Radiu 24 Justyna Gotkowska (Ośrodek Studiów Wschodnich) komentując przebieg spotkania państw B-9 w Bukareszcie. W audycji wziął udział również Jarosław Guzy (Polska Agencja Prasowa).
rozwiń zwiń