X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polityka klimatyczna Niemiec zagrożeniem dla sąsiadów? Prof. Engels: nie znajdują się pod żadną kontrolą

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 09:59
- Ochrona klimatu staje się jednym z głównych celów państwa niemieckiego, usprawiedliwia ona nawet poważne naruszenia wolności obywatelskich i wszelkimi środkami dąży do narzucenia tej samej polityki sąsiadom - mówi belgijski historyk, prof. David Engels.
Protest przeciwko zmianom klimatu. HamburgNiemcy
Protest przeciwko zmianom klimatu. Hamburg/NiemcyFoto: shutterstock/Markue

- Przed kilkoma tygodniami podjęto w Niemczech dwie rewolucyjne decyzje, które, jak często bywa w takich przypadkach, były nazbyt oszczędnie relacjonowane w prasie zagranicznej - twierdzi Engels.

shutterstock  komisja europejska free ue free ke free 1200.jpg
Unijny komisarz pisze do polskiego ministra. Krasnodębski: chodzi o wyższość prawa UE nad krajowym

Stało się tak dlatego, zdaniem badacza, że "Niemcy - w przeciwieństwie do Polski czy Węgier - nie znajdują się pod kontrolą niezliczonych organizacji pozarządowych, korespondentów zagranicznych czy dobrze poinformowanych działaczy opozycji, którzy tylko czekają, aż wyjdzie na jaw jakiekolwiek rzeczywiste lub podejrzane »naruszenie prawa «".

Obserwacja "wrogów państwa"

Pierwszą daleko idącą decyzję podjął Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV), kierowany przez "człowieka CDU i stronnika (kanclerz Niemiec Angeli) Merkel" - zauważa Engels - Thomasa Haldenwanga. Od 29 kwietnia powołano nowy obszar działania pod nazwą "Delegitymizacja państwa", skierowany przeciwko wszystkim "zjawiskom, grupom i jednostkom", które miałyby na celu "zawieszenie podstawowych zasad konstytucyjnych lub znaczne utrudnienie funkcjonowania państwa lub jego instytucji".

Czytaj także:

Jak sądzi analityk Instytutu Zachodniego w Poznaniu, "decyzja ta, chociaż wyraźnie powiązana z przeciwnikami polityki koronawirusowej rządu, jest tematycznie bardzo szeroka i oznacza nic innego jak możliwość poddania obserwacji jako wrogów państwa wszystkich tych, którzy z tego czy innego powodu otwarcie będą sprzeciwiać się jakimkolwiek strategiom rządu federalnego".

"Zielono-lewicowa doktryna"

Drugim "niepokojącym wydarzeniem", jest decyzja, ogłoszona tego samego dnia przez Trybunał Konstytucyjny, który, jak zaznacza prof. Engels, "kontrolowany jest przez innego zausznika Merkel i polityka CDU, Stephana Harbartha".

Historyk z Universite libre de Bruxelles opisuje, że Trybunał "postanowił od tej pory rozważać »wolność obecnych pokoleń« w kontekście (hipotetycznej) »wolności przyszłych pokoleń« i przyjąć bez ograniczeń zielono-lewicową doktrynę mówiącą o rzekomo spowodowanym przez człowieka katastrofalnym globalnym ociepleniu".

Stąd następująca decyzja Trybunału: "nie powinno pozwolić się jednemu pokoleniu na konsumpcję dużej części udziału CO2 przy niewielkim obciążeniu redukcyjnym, jeśli jednocześnie zmusiłoby to kolejne pokolenia do drastycznego obciążenia redukcyjnego, a ich życie narażone byłoby na znaczący ubytek wolności. W przyszłości nawet dotkliwy ubytek wolności dla ochrony klimatu można uznać za proporcjonalny i konstytucyjnie uzasadniony".

Czytaj także:

Alexander Gauland FORUM 1200.jpg
"To Polska stała na drodze do powstrzymania III Rzeszy". Skandaliczne słowa szefa niemieckiej AfD

Według prof. Engelsa w ten sposób "nie tylko wątpliwa z naukowego punktu widzenia teoria globalnego ocieplenia spowodowanego przez człowieka jest od teraz zapisana w niemieckiej konstytucji, ale »ochrona klimatu« staje się także jednym z głównych celów państwa niemieckiego: usprawiedliwia nawet poważne naruszenia wolności w celu ratowania klimatu i zabezpieczenia »przyszłych wolności«".

Politycznie poprawne reformy

- Walka »o klimat« nie ogranicza się już do sfery klimatycznej, ale, jak pokazuje Zielony Ład kolejnej sojuszniczki Merkel, (przewodniczącej Komisji Europejskiej) Ursuli von der Leyen, obejmuje cały wachlarz globalistycznych i politycznie poprawnych »reform« - ocenia prof. Engels.

- Można zatem ze strachem oczekiwać na to, co przyniesie Staremu Kontynentowi kilka przyszłych lat: od teorii gender po wielokulturowość, ochronę klimatu, transformację energetyczną, deindustrializację, sztuczną inteligencję, transhumanizm, trywializację aborcji, masową imigrację i państwo cyfrowej inwigilacji - konkluduje.

as

Czytaj także

Wyrok TK nadał dynamikę niemieckiej polityce. Kandydatka Zielonych zastąpi Merkel?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 17:00
"Kiedy tydzień temu stawiałem na łamach "Sieci" hipotezę, iż kanclerska nominacja CDU/CSU dla niepopularnego Armina Lascheta otwiera drogę do przejęcia władzy w Niemczech przez Zielonych, do głowy mi nawet nie przyszło, że kilka dni później owa ryzykowna hipoteza przekształci się niemal w pewnik" - napisał Jan Rokita, publicysta portalu wPolityce.pl.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dopiero początek". Szef niemieckiego MSZ o sankcjach wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 15:44
Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas oświadczył, że czasy gotowości do dialogu z władzami w Mińsku się skończyły. Szef niemieckiego MSZ mówił o tym przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej w Lizbonie. Polityk SPD dodał, że po porwaniu przez białoruski reżim samolotu Ryanair władze w Mińsku czeka "spirala sankcji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Umowa śmierdzi". Niemcy kupiły 67 mln masek po zawyżonych cenach, sprawę nagłaśniają media

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 13:14
Federalne Ministerstwo Zdrowia (BMG) najwyraźniej zakupiło ponad połowę dostaw maseczek FFP2 po zawyżonych cenach w ramach transakcji ze szwajcarską firmą Emix, wynika z odpowiedzi ministerstwa na pytanie grupy parlamentarnej Partii Lewicy w Bundestagu.
rozwiń zwiń